Дочекались... Другий і, маємо надію, останній тур ви--борчих перегонів — позаду. Слова «політика» і «вибори» вже давно втомили пересічних громадян.
На виборчій дільниці № 85 м. Херсона засідання комісії розпочалося рівно о сьомій ранку. Все як і в першому турі виборчих перегонів -відкриття сейфу, перерахунок бюлетенів, пломбування скриньок, вкидання контрольних талонів — і вибори розпочато. До виборчих списків на цій дільниці було внесено 2503 осіб, а бюлетенів комісія отримала навіть більше -2512. Ще до початку виборів голова комісії Лариса Сергіївна С'єдіна оголосила про те, що комісія на засі-Цанні 6 лютого ухвалила ршення про те, що цього разу на виборах людей, яких немає в списках, (є прийматимуть -а відразу направлятимуть їх до суду або до рвржреєстру.
З самого ранку вже було видно — явка виборців цього разу більше, ніж 5> першому турі. Але знову ж таки серед виборців і було мало молоді. Але й від тих, хто прийшов Цього дня на дільницю |г молодого покоління,
часто було чути: «Це я востаннє сюди приходжу, бо все одно нічого не зміниться».
Загалом, робота комісії йшла добре, і спостерігачі не помітили жодних порушень — саме так зазначає голова комісії. «Вже на 13.00. на нашій дільниці проголосувало близько 40% виборців. Члени комісії разом зі спостерігачами працюють злагоджено, розуміють один одного. Але нам дуже важко працювати — для простих людей це дуже велика напруга, тим паче, що перед II туром люди часто чули з екранів телевізора про різні способи зриву виборів, визнання їх недійсними, тому зрозуміло й те, що всі ми нервуємо, бо кожен з нас виконує свою роботу і в той же час намагається з повагою відноситись до інших. Але маємо надію, що ці виборчі перегони пройдуть спокійно, принаймні на нашій дільниці», -зазначила голова ДВК Лариса С'єдіна.
На цій виборчій дільниці було зареєстровано 16 заяв щодо голосування за місцем перебування. Це заяви від людей, що за станом здоров'я або з інших причин не можуть відвідати дільницю. Тому троє членів комісії і троє спостерігачів самі приносили цим людям все, що потрібно для голосування: опечатану скриньку та бюлетені. Цього разу до комісії зателефонували о 9 ранку і попередили, що одна жінка, яка мала голосувати вдома, — померла. Та все одно без прикрих сюрпризів не обійшлося: коли члени комісії прийшли до останньої квартири, то виявили, що у бабусі, яка має голосувати, немає паспорта, тому їй не вдалося проголосувати. Таким чином, на цій дільниці проголосувало за'місцем перебування лише 14 осіб..
Всього на дільниці № 85 проголосувало 1491 людина — і це більше 60% від усієї кількості виборців, які були внесені до списків на цій дільниці. Після закриття дільниці члени комісії підрахували невикористані бюлетені, потім зайнялися1 підрахунком саме голосів. Як зазначали члени комісії, цього разу було дуже багато зіпсованих бюлетенів (на відміну від І туру) — їх нарахували 13.
Загалом, день виборів на цій дільниці пройшов спокійно, ніхто зі спостерігачів не помітив жодного порушення.
Але чого це коштувало простим людям, які вже втомились від великої політики і хочуть нормального життя? І чи зміниться щось після цих виборів, чи стане краще — побачимо.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |