ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Беззаконня без меж
11.02.2010 / Газета: Вгору / № 6 / Тираж: 10000

«Вгору» вже не раз писала про абсурд, який творять чиновники області, аш тільки завадити встановленню меж Скадовська. Через їхню «творчість» три житлових масиви перебувають за офіційними межами міста, а їх мешканці, відповідно до закону, не можуть стати членами міської громади. А відтак не мають права брати участь у виборах міського голови та депутатів, не мають права на жодну допомогу від міськради.

Майстри абсурду

Ось приклад лише одного із «шедеврів» абсурду Херсонського облуправління земресурсів. Ще в 2001 р. воно доручило приватному підприємству «Левас» зробити інвентаризацію земель та встановити окружний кордон Скадовська. Про що 06 липня 2001 уклало договір №30 — без спеціального рішення міськради. А контроль за виконанням робіт доручило... саме собі та Скадовському райвідділу земресурсів. І це тоді, коли в Херсоні успішно працювало спеціалізоване держпідприємство «Херсонський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», що належить до структури Держкомзему!

У жовтні 2003 р. «Левас» отримав із держбюджету 188,877 тис. грн. Проект землеустрою Скадовська погодили з відповідними органами, і в 2006 р., нарешті, направили до Верховної Ради. А в листопаді с 2008 р. ми отримали відповідь з Комітету ВРУ з питань агрополітики та земельних відносин про те, що «проект не відповідає вимогам ст. ст. 17 та 173 Земельного кодексу та Методичним рекомендаціям з розробки проекту землеустрою щодо встановлення меж населених пунктів».

Зрозумівши, що «земельні чиновники і гроші витратили, і проект завалили, депутатська група Єдність» звернулася до голови Держкомзему з проханням передати проект до Скадовської міськради -ми самі його доопрацюємо. І ось наприкінці минулого року ми отримали відмову від заступника начальника Головного управління Держкомзему в Херсонській області Олексія Скопіча та заступника голови Держкомзему Віктора Петрука. Чиновники, розтринькавши державні гроші, порекомендували нам замовити новий проект землеустрою.

В обох листах замість аргументації — брехня на брехні. Так Олексій Скопіч (Стверджує, що «головні роботи за зазначеним договором (з ПП«Левасом» — авт.) були виконані до кінця 2001 р...», а після того законодавство змінилося, і тільки через це тепер необхідно переробляти проект, а «твердження депутатської групи Єдність»... стосовно бездіяльності Головного управління Держкомзему в області... є таким, що не відповідає дійсності...». Заступник голови Держкомзему Віктор Петрук вторить йому й додає, що через зміни в законодавстві розроблений ПП «Левас» проект «втратив актуальність».

Насправді, стверджувати те, що «Левас» закінчив роботу 2001 р. є абсурдним. Бо тільки у 2001 р. укладений договір на розробку цього проекту, а термін реалізації цього проекту не може бути менше, ніж рік, а навіть більше. Це великий обсяг роботи. По-друге, лише у 2003 р. відбулася перше робоче засідання комісії, ініційоване облземресурсами по встановленню меж міста Скадовська. По-третє, лише 19 серпня 2005 р., коли всі зміни в законодавстві вже відбулися, Скадовський райвідділ земресурсів, надав висновок № 01-05/1361 в якому чомусь погодив недолугий проект «Леваса». І ніяких порушень законодавства чомусь у ньому не виявив. Що завадило Скадовському райвідділу земресурсів повернути проект на доопрацювання ПП «Левас»? Порушення в проекті були, і чиновники про це знали. Безданого висновку не можна стверджувати, що роботи були виконані у 2001 р. Може тому в листі Олексія Скопіча і зазначено, що були виконані «головні роботи»? В будь якому разі «головні роботи» не можуть замінити розроблений проект.

Навіть держуправління екології та природних ресурсів області у своєму висновку зазначило: «Наданий на розгляд Проект не відповідає Генеральному плану перспективного розвитку та забудови міста Скадовська, який був розроблений «КиївНДШмістебудування» у 1985 році. І державна експертиза проекту, проведена в липні 2006 року, теж виявила цілий ряд недоліків. Але держкомземівці зауваження проігнорували і направили халтуру до ВРУ. Прекрасно розуміючи, що ВРУ проект поверне, і через це встановлення меж Скадовська затримається ще на кілька років.

Так і сталося: Комітет ВРУ недоліки виявив'- ті самі, що и у висновку держекспертизи. Крім того, звернув увагу, що немає відповідного рішення Скадовської міськради, без якого взагалі ніхто не мав права приступати до розроблення проекту землеустрою.

І хоча тепер чиновники Держкомзему цружно вигадують, нібито роботи по проекту -були завершені ще в 2001 р., і, мовляв, не їхня вина, що закони змінилися й проект треба переробляти, у депутатів міськради є всі підстави стверджувати, що і начальник райвідділу земресурсів Наталя Черненко, і керівництво обласного управління Держкомзему, затверджуючи проект у 2005 р., свідомо знехтували земельне законодавство і повинні нести відповідальність за свої дії. Дивними і непрофесійними виглядають в цій історії також і дії головного архітектора Скадовська Сергія Питомця.

Іще одна відписка в листах панів Скопіча та Петрука — про неможливість передати цей недосконалий проект міськраді. Ніщо не заважає чиновникам управління Держкомзему списати його -адже пани Скопіч та Петрук самі стверджують, що він не відповідає вимогам законодавства та втратив актуальність, — і передати в міськраду як допоміжний матеріал, щоб ми могли швидше розробити новий варіант проекту. Було б бажання, зробити можна і не порушуючи закону, і майже 200 тис. грн. держкоштів не були б «викинуті на повітря». Очевидно, вони просто намагаються сховати «кінці. Адже депутати вважають, що КРУ давно слід поцікавитися: хто і на якій підставі розтринькав майже 200 тис грн.. із державного бюджету на виготовлення неякісного продукту?

Таке питання депутати міськради хотіли б поставити й до працівників прокуратури. Але можемо спрогнозувати відповідь — прокуратура порушень «не знайде». Адже поки немає проекту землеустрою, чиновники місцевих органів Держкомзему, райдержадміністрації мають більше можливостей дери-банити землі на узбережжі, і при цьому вони не забувають правоохоронців або ж їх родичів.

Автор: Іван Шульга, голова депутатської комісії з питань адміністративно-територіального устрою, врегулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища Скадовської міськради


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту