17 лютого відзначатиметься 10О-річчя від дня народження славного хлібороба Голопристаніцини, двічі Героя Соціалістичної Праці М.А. Браги.
Мабуть, кожна людина мріє про таку роботу, до якої у неї є покликання, яка може стати справою усього життя.
І щасливий той, хто одного разу відкрив її для себе, а особливо — коли це сталося на початку самостійного трудового шляху.
Марко Андронович саме з таких щасливців. Для нього улюбленою роботою стало служіння Хлібу. Дві Зірки Героя, шість орденів Леніна, ордени «Жовтневої Революції» та «Знак Пошани», багато медалей — усього 33 нагороди, Заслужений механізатор УРСР, делегат партійних з'їздів, делегат III Всеукраїнського з'їзду колгоспників. Нічим не обділило його життя, всього було вдосталь: і уваги з боку держави, і народної шани, і добрих, щирих друзів, а головне — улюбленої роботи, до якої приступав, наче до святкової справи.
Нелегкою була доля М.А. Браги: наймитував, трудився помічником кочегара, кочегаром, мастильником, помічником машиніста. Тоді, на початку 30-х, не вистачало викладачів-інструкторів, тож доводилося опановувати робітницьку науку власними розумом і руками. Усі вузли і деталі агрегатів капітально розбирав і складав самотужки. Знання здобувалися виключно практикою, тому і були міцними.
Під час Великої Вітчизняної війни Марко Андронович пройшов з боями Болгарію, Югославію, Угорщину, Австрію. Тоді у душі рядового солдата, який на власні очі бачив безмір горя, сплюндровану землю, гартувалася мрія про мирне життя, де плекатиметься багата хлібна нива.
Нелегко давався повоєнний хліб! Техніки не було, землю орали коровами, засівали вручну, врожай збирали серпами, косами. Про ту реальність треба частіше нагадувати нашим сучасникам, які повинні знати справжню, ціну хліба.
Він виростив багато учнів. Навчав їх насамперед азам хліборобської праці, бути корисним своєму народові, пам'ятати, що життя починається з маленької зернини, яку ти виростив і поклав потім на стіл запашним буханцем. Серед вихованців Марка Андроновича — Герой Соціалістичної Праці К.І. Брезитський, ОТ. Скачко, М.К. Садовий, І.П. Фальковський, І.Д. Ґонтар та інші.
До сторіччя видатного хлібороба Голопристанщини у районній бібліотеці підготовлено тематичну поличку «Шлях, що став долею».
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |