Торік районним відділом внутрішніх справ було опрацьовано 1143 повідомлення про скоєння на території району злочинів і правопорушень, що на 138 (12,7%) більше, ніж за 2008 рік.
Як я уже зазначив, майже по кожному 5-му повідомленню порушено карну справу. Найбільше таких повідомлень, з розрахунку на 10 тисяч населення, надійшло з Каланчака, Хорлів, Мирного та Новокиївки. Загалом порушено 348 кримінальних справ, в тому числі на 127, або на 18,7% порівняно з попереднім роком побільшало тяжких справ. Рівень злочинності на 10 тисяч населення склав 50,3% ( у 2008 p.- 38,8%). І хоча по області він ще вищий, все ж для нашого району цей показник занадто високий, і, до уже названих вище населених пунктів, де спостерігається підвищення «криміналізації» слід додати ще й Роздольне і Червоний Чабан. Та й якщо порівнювати за цим показником наш район з іншими, які за кількістю населення входять до однієї підгрупи, то .звичайно, Каланчак виглядає дуже непривабливо, бо у Горностаївці, наприклад, показник рівня злочинності лише 2,5%, у Ново-троїцькому — 9,3% і т.д.
Певною мірою на загальну картину вплинули зміни у законодавстві, якими знижено суму збитків для порушення карної справи. І все-ж, це не виправдання.
Щоправда, може дещо втішати позитивна тенденція, бо на території не зареєстровано фактів вбивств, зґвалтувань і підпалів. Знизилась і кількість ДТП, в тому числі з смертельним перебігом. На 62% менше зареєстровано злочинів, які сталися у громадських місцях, серед них — і на вулицях.
Але ці тенденції — не привід для самозаспокоєння, оскільки маємо зростання кількості тяжких тілесних ушкоджень, в тому числі й з смертю; розбійних нападів; грабунків, крадіжок, незаконного заволодіння транспортними засобами і вимагання. Загалом злочини проти особи складають половину проти всіх зареєстрованих, і порівняно з 2008 роком їх кількість зросла на 100%. Найбільше зростання цього виду злочинів спостерігається під час курортного сезону.
Не можна замовчувати і факти економічних злочинів, оскільки їх торік виявлено 23 (у сфері службової діяльності, приватизації, АПК, використанні бюджетних коштів), порушено кримінальні справи, з яких 7 тяжких . Цим питанням, а особливо корупції, слід приділяти неослабну увагу.
Дуже хвилює стан справ з незаконним обігом наркотиків. У 2009 році стали відомими 62 факти порушень, по 49 відкрито карні справи. Вилучено майже 2,8 кілограма наркотичних речовин. Це більше, ніжу 2008 році.
Кілька слів про правопорушення серед неповнолітніх. Хоча рівень злочинності у цьому середовищі порівняно з попереднім роком знизився на 12 %, все-таки маємо випадки і грабунку, і хуліганства, і крадіжок та розбоїв, і наркоманії. На батьків неповнолітніх складено 15 протоколів.
Безумовно, про рівень діяльності правоохоронців судять переважно по тому, як дотримується громадський порядок. Я уже зазначав, що у громадських місцях стало порівняно спокійніше, але спостерігається зростання злочинів, скоєних у стані алкогольного сп'яніння.
Констатація цих фактів спонукає нас до більш активних оперативних дій і конкретних заходів на території населених пунктів району , а також поліпшення профілактики з підобліковим елементом. Необхідно приділити максимум уваги дитячій злочинності та роботі з неповнолітніми. Слід виявляти не лише споживачів наркотиків, а найперше — постачальників цих препаратів. А у сфері протидії економічним злочинам основні зусилля спрямувати на виявлення тяжких і особливо тяжких злочинів.
Роботи багато. Але вона повинна бути скоординована з громадськими формуваннями, організаціями, які працюють з молоддю, дітьми, з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Та й населення повинно виступати партнером правоохоронців. Тільки так у сучасних умовах можливе поліпшення у районі криміногенної ситуації.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |