У зв'язку з великою кількістю опадів та складною ситуацією на дорогах у районі оголошено надзвичайний стан
Снігопад, що розпочався у минулі вихідні, щедро засипав населені пункти та дороги району. Усього, за офіційними даними, випало 36 мм опадів. Частково припинилося міжміське та внутрішньорайонне автобусне сполучення. За повідомленням старшого касира Новотроїцької автостанції Валентини Дрозд, щодня доводилося скасовувати по 40 рейсів у різні напрямки. У понеділок вчасно не дісталися до пунктів призначень автобуси, що прямували до Калинівки, Софіївки, Генічеського. їх довелося рятувати із снігових заметів. Загалом 23 населених пункти району залишилися без транспортного сполучення.
Більш як чотири доби працювали без відпочинку працівники Ново-троїцької філії райавтодору, районного відділу Головного управління Міністерства з питань надзвичайних ситуації, комунальних служб, механізатори сільгосппідприємств. Цілодобове чергування спеціалістів організоване у райдержадміністрації. Там збирають інформацію про ситуацію на дорогах та у населених пунктах і координують роботу техніки.
Через снігові замети на дорогах міжміського сполучення утворювалися затори. Автомобілі та автобуси у прямому розумінні доводилося викопувати із снігу. Якщо витягти транспортні засоби із кучугур не вдавалося, людей з них працівники райвідділу ГУ МНС доправляли на найближчі автобусні станції. Декому з тих, кого негода застала в дорозі, довелося ночувати у залах очікування Новотроїцької та Чкалівської автостанцій. Для обігріву салонів автобусів організували підвезення дизельного палива. Ніхто з людей внаслідок заторів не постраждав.
На підмогу наявній у районі техніці залучили трактори та автомобілі із Голої Пристані та Каховки. Керівники обласної служби автодоріг М. С Бетер та ДП «Херсонський облавтодор» В. Г. Шевчук особисто майже добу керували роботами на дорогах республіканського значення. Уже на ранок вівторка рух у Каховському та Генічеському напрямках частково було відновлено. Щоправда, лише в один ряд.
Ще гірша ситуація склалася на під'їздах до деяких населених пунктів. Жінку у важкому стані довелося не без зусиль доправляти із Громівки до центральної районної лікарні. Дорогу відразу після розчищення знову засипало снігом. Та рятувальники із завданням справилися.
Оперативно включилися у боротьбу із заметами на дорозі керівники крупних сільгосппідприємств Іван Доценко, Сергій Максименко, Володимир Ганжа. Не зволікали й сиваський селищний голова Віктор Батрановський та василівський сільський голова Юрій Карвацький. Кілька діб не випускали керма з рук трактористи, які звільняли від снігу Чкалове — населений пункт, через який здійснюється міжміське сполучення. Це Ю. М. Ткач, В. В. Кузнецов, А. Б. Лєбєдєвський, А. М. Колєснік, Л. І. Мамонт. Як повідомляє чкалівський сільський голова Володимир Саґірон, допомогу технікою та пально-мастильними матеріалами для подолання надзвичайної ситуації надали МП «Рос» (кер. Н. В. Сапрон), СФГ «Матрос» (кер. Л. Д. Матрос), дільниця управління головного Каховського магістрального каналу (кер. М. П. Міхієнко), дільниця Новотроїцького управління водного господарства (кер. М. В. Ратушняк) та депутати сільської ради В. Д. Початун, О. М. Санін.
Через снігову стихію кілька днів не підвозився хліб до Василівки та Сивашівки. У більшості населених пунктів припинився забір молока у власників корів. Снігові замети не давали змоги молоковозам дістатися до людей.
У вівторок більшість населених пунктів району залишилися без електропостачання. У самому райцентрі працювало лише два фідери, яких на забезпечення електрикою усього селища не вистачає. Як оперативно встановили енергетики, причина аварії знаходилася у міжрайонній мережі. Уже до вечора вівторка енергопостачання в усіх населених пунктах було відновлено.
Усього з районного резерву матеріальних ресурсів на боротьбу із сніговою стихією виділено 850 л дизельного пального. На розчищенні доріг працювали 13 бульдозерів, 21 екскаватор та 10 одиниць пристосованої техніки.
З огляду на складну ситуацію, яка склалася цього тижня через велику кількість опадів, на засіданні комісії з техногенної безпеки та надзвичайного стану, що відбулася під головуванням керівника районної державної адміністрації Наталії Пінчук, прийнято рішення про оголошення у районі надзвичайного стану. Крім того, якщо температура повітря почне підніматися, на жителів району чекатиме інша біла -підтоплення та затоплення. Сільським та селищним головам рекомендовано уже розпочинати заходи по розчищенню стічних лотків та приведення до ладу насосних станцій. Не завадило б і самим людям, які живуть у низинних місцях, підготуватися до нової стихії.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |