ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
З пошаною до мужності
15.02.2010 / Газета: Вісник Олешшя / № 13-14 / Тираж: 3416

15 лютого — День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Урочистості з цієї нагоди пройдуть о 10-й ранку в Центрі культури та дозвілля, простіше — у районному Будинку культури. Таких у районній організації воїнів-інтернаціоналістів 157 осіб, більшість з них — 83, проживає в Цюрупинську. Про те, щоб усі учасники бойових дій знову зібралися разом для вшанування, подбають місцеві органи влади. Та вияв нашої уваги до цих перевірених на мужність людей, як того вони і потребують у повсякденні, має бути теж повсякденним. Хоча ці воїни-інтернаціоналісти виконували воїнський обов'язок як воїни уже неіснуючої держави, їх мужність як частка нашої загальнонародної мужності в суверенній Україні не може ніколи стати колишньою.

Скажімо, голова цієї громадської організації у районі Вадим Логвиновський був повноважним представником нашої мужності в Афганістані, брав участь у двох загальновійськових операціях біля Кандагару і Хости. Саме мужність, відданість військовому обов'язку в конкретних виявах об'єднуватиме цього дня спогади учасників бойових дій в тодішньому Афганістані, в тодішніх Чехословаччині, Анголі, Угорщині... Саме сердечна необхідність пригадати ось таке солдатське минуле, по-солдатськи відпочити, обмінятись наболілим збирає колишніх воїнів разом не тільки в календарні дати, а й кілька разів, як торік, «просто так».

Охоче спілкуються з цими учасниками бойових дій, їх активом голови районної держадміністрації і районної ради. А на місцях найбільший досвід співпраці з місцевою владою мають голови первинних організацій Михайло Шурга (Великі Копані), Олексій Хурса (Раденськ), Тамара Гуренко (Костогризове), Андрій Спісивцев (Нова Маячка) і, звичайно, Юрій Шейко (Цюрупинськ). До речі, Юрій Миколайович ще й очолює ветеранську організацію, себто всіх ветеранів райцентру. Вчасно приходять на допомогу власними силами своїм товаришам по-солдатському духу. Двом тяжкохворим торік скинулися коштами на лікування. Це як додаток до допомоги з місцевих бюджетів. Кому треба, дровець заготують, електромережу полагодять. До речі, дровами, і не тільки, добре підсобила воїнам-інтернаціонапістам Великокопанівська сільрада (голова В. Костенко). За клопотанням своєї

громадської організації всім таким пільговикам встановлені телефонні апарати. На більшу допомогу чекають, особливо в Цюрупинську, клопочучи про виділення пільговикам земельних ділянок, житла і багато чого іншого. На особливу повсякденну у вагу мають розраховувати ті воїни-інтернаціоналісти, котрі стали інвалідами, серед яких і двоє інвалідів війни першої групи.

Як люди, що понюхали пороху, випробували себе в боях при виконанні воїнських обов'язків, співпрацюють вони з ветеранськими організаціями воїнів Великої Вітчизняної. Перед усіма ними ми всі ще у великому боргу. Як повертати цей борг повсякденною увагою скрізь і всюди — і йтиме мова на урочистому районному зібранні.

Автор: Анатолій ВАСИЛЬЄВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту