Директор МКП «Водоканал» Василь Шатохін нарікає на неодноразові безуспішні спроби переглянути тарифи на послуги підприємства. Він упевнений, що серйозно «розкрутив» тарифний проект, аби не виявився таким упертим міськвиконком. Коментуючи нові ціни, зіслався одразу на кілька причин:
- Колектив вимушений піти на ці заходи, тому що заборгованість по зарплаті перевищила три місяці. На 50 процентів оплачуються страхові внески в Пенсійний фонд. Мені щоразу доводиться пояснювати податківцям, чому допущена заборгованість по сплаті податків. Почався відтік спеціалістів з підприємства.
Усе це наслідок того, вважає В.Шатохін, що нинішній тариф економічно не обгрунтований і покриває витрати підприємства всього на 40-42 проценти.
- Під час виборів нас попросили зупинити підготовку тарифів, -продовжує Василь Васильович. -Натомість пообіцяли відшкодувати різницю з бюджету.
Але, скажу відверто, співрозмовник видав не повну інформацію про економічний стан підприємства. Скажімо, рентабельність послуг для населення при сформованому тарифі 9 грн. 96 коп., за словами Шатохіна, нульова. Але ж «Водоканал» надає послуги не тільки населенню, хоча основна питома вага їх там. Василь Васильович делікатно змовчав, що існує ще одна рентабельність — на послуги підприємствам та організаціям. Так ось, рентабельність цих послуг, за оцінкою першого заступника міського голови М.Колес'янкіна, становить до 50 відсотків. При такій рентабельності, говорить він, підприємство здатне навіть на інновації.
Цікаво, яку рентабельність вивели у «Водоканалі» по звітних документах з врахуванням того, що для інших споживачів, крім населення, вона не така вже й низька?
Але й це ще не все. Найбільш затратні для «Водоканалу» дві статті — електроенергія та зарплата. Дійсно, підприємство декларує значні витрати електроенергії, що спостерігається тільки в паперових звітах. На думку В.Шатохіна, ці витрати могли б бути ще більшими, якби не ряд власних обмежень.
В обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету мало не на пальцях пояснюють: як же можна погоджувати тарифи, якщо ціна сформована неправильно? А «правильно» формувати її не поспішає сам «Водоканал». І не тільки не поспішає, а й обурюється: мовляв, представниця відділення Антимонопольного комітету наче й своя, землячка, а порозуміння нема...
Читач же, навпаки, волає «За що?!», почувши про нові 10-грив-неві тарифи «Водоканалу». І не бажає розуміти, в якому стані опинилося підприємство. Коштів на ефективну роботу нема, навіть з огляду на те, що при нині діючому тарифі 4 грн.47 коп. збір платежів майже стовідсотковий.
На фоні таких витрат можна було б і скромніший штат утримувати, вважають у міськвиконкомі. Бюджет виділив «Водоканалу» частину коштів на зарплату. За такі гроші, звісно, не розгуляєшся. Та все ж: чому платники податків повинні надавати спонсорську допомогу комунальному підприємству?
Так де ж шукати тарифи? Ось як прокоментував ситуацію з «Водоканалом» перший заступник міського голови Микола Колес'янкін:
- Дійсно, міське комунальне підприємство «Водоканал» подало на розгляд міськвиконкому розрахунки та висновки держінспекції з контролю за цінами з тарифом 10 грн. 46 коп. та рентабельністю 5 відсотків. Виконком міськради направив до територіального відділення Антимонопольного комітету проект рішення щодо перегляду тарифів для населення на рівні 9 грн. 96 коп., зберігши рентабельність послуги підприємствам та організаціям, які також обслуговує «Водоканал», від 15 до 40 процентів.
Обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету не погодило вищезазначений проект рішення міськвиконкому щодо перегляду тарифів, запропонованих цюрупинським «Водоканалом». Міськвиконком неодноразово звертався до адміністрації підприємства усунути вказані в негативному висновку недоліки. Однак до цього часу ніяких висновків не зроблено. Тому 61-а позачергова сесія міської ради від 29.12.2009 року рішенням N1365 зобов'язала директора МКП «Водоканал» В.Шатохіна «провести перерахунок тарифів з водопостачання та водовідведення з урахуванням зауважень обласного територіального відділення Антимонопольного комітету та отримати висновки державної інспекції з контролю за цінами». Без погодження з Антимонопольним комітетом міськвиконком не має права приймати рішення щодо перегляду тарифів МКП «Водоканал». Адже це підприємство є природним монополістом і його діяльність суворо регулюється діючим законодавством. Шкода, що адміністрація підприємства не розуміє цього.
Директор «Водоканалу» В. Шатохін вважає, що роботу по прийняттю, на його думку, уже сформованих тарифів більше не можна відкладати, а навпаки, її треба активізувати. У цьому керівника підтримує колектив. Ще не забута його реакція нате, скільки коштів «Водоканал» витрачає на утримання штату.
- Дійсно, на МКП «Водоканал» діють тарифи трирічної давності і вони не відповідають змінам на ринку послуг, — говорить перший заступник міського голови Микола Колес'янкін. -А тому ми так ретельно підходимо до розгляду цього питання, яке неодноразово виносилось на засідання постійних депутатських комісій, виконкому та сесію міськради. На мою думку, рішення, прийняте сесією міської ради наприкінці минулого року, цілком виважене і в правовому полі. Виконання ж його — за дирекцією МКП «Водоканал».
Довідково. У МКП „Водоканал» в м.Цюрупинську працює 105 чоловік. Підприємство обслуговує порядку 35 кілометрів водопровідних і каналізаційних мереж.
Для порівняння. Миколаївський водоканал експлуатує 1200 км водопровідних і 750 км каналізаційних мереж, очисні споруди водопроводу, очисні споруди каналізації, десятки насосних станцій водопроводу й каналізації, трансформаторні станції, має на балансі Варварівські очисні споруди каналізації, артезіанські свердловини для подачі технічної води в с.Надбугське, Варварівка, Матвєєвка, Тернівка, М.Корениха. На підприємстві працює 1328 чоловік.
Запитання. Можливо, тарифи шукати тут?
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |