Херсонська обласна рада «дерибанить» мисливські угіддя, що знаходяться у користуванні Херсонської обласної організації українського товариства мисливців та рибалок (Х00 УТМР).
Незаконність прийнятих депутатами облради Херсонщини рішень щодо надання земель у користування засвідчує Постанова Одеського апеляційного адміністративного суду від 1 грудня 2009 року.
Бажаючи пролити світло і на судову справу і на проблеми мисливців та рибалок області, ми взяли коментар у заступника голови Херсонської обласної організації УТМР Володимира Маловічко.
КОР.: Володимире Миколайовичу, своїм рішенням Херсонська обласна рада надавала у користування Голопристанському районному товариству мисливців та рибалок «Голопристанська чайка» майже 10,5 тис га земель, закріплених, на час прийняття рішення, за вашою обласною організацією. Чи вперше?
В.М.: Усього сьогодні в області, окрім УТМР, створено близько 11 приватних мисливських господарств.
І ситуація із «Голопристанською чайкою» — непоодинокий випадок.
Рішенням ОДА № 413 від 10 жовтня 2007 року, котре і скасував суд, були надані угіддя не тільки Голопристанському товариству. Більше 4,5 тис га було надано TOB «Дельта Люкс», більше 7 тисяч — Цюрупинському товариству «Відродження фауни», ще 12,5 тис — Генічеському товариству «Чинтрель» та 4,5 тис га — Великоолександрівському «Птаху».
Зараз законність прийнятих обласною радою рішень розглядають 9 судів районної інстанції, три-заяви ми подали ідо вищого адміністративного суду України.
КОР.: Ще восени 2007 року, напередодні прийнятого облрадою рішення № 413, тодішній заступник голови Херсонської ОДА Ігор Яковлев під час зустрічі з журналістами стверджував, що УТМР завдала Україні збитків на 179 з половиною мільйонів гривень через «нераціональне використання угідь». Мовляв, згідно до обмежень площа мисливських угідь, що надається одному користувачеві, повинна становити не більше 35% від площі мисливських угідь області, а у користуванні УТМР 80% обласних угідь (1,960 млн га).
Порівнював Ігор Яковлев УТМР з одинадцятьма іншими товариствами, у праві користування яких усього лише близько 8% земель Херсонщини (трохи більше за 170 тис га).
Кілька слів про події трирічної давнини.
В.М.: Три роки тому під егідою першого заступника губернатора Херсонської області Яковлева та його соратників з'явилася ідея перевести мисливські угіддя Херсонської області на приватний бізнес-проект.
Для цього майже в кожному районі були створені альтернативні нам мисливські організації. І залишалося передати наші угіддя, щоб потім заробляти на них гроші. А проблема для них в тому, що у всіх мисливських угідь є власник — Херсонська обласна організація УТМР, а точніше — 19 її підрозділів у районах, які є законними користувачами мисливських угідь до серпня 2010 року.
Херсонська обласна рада діяла незаконно, надаючи у користування угіддя, не вилучаючи їх у дійсного користувача.
КОР.: Бажання нажитися на мисливських угіддях може заподіяти шкоди природі?
В.М.: Ще б пак. 87 років історія діяльності організації УТМР в нашій області — це великий досвід з ведення мисливського господарства області,
Усі громадські кошти, які вкладаються у галузь мисливського господарства (акумульовані членські внески, гроші від продажу відстріль-них карток тощо) УТМР вкладає у ведення мисливського господарства на заходи біотехнії, на охорону і відтворення мисливської фауни.
бізнес-структури, які створені, тобто ці альтернативні нам мисливські організації, за завдання ставлять тільки збагачення.
Так, до обласної організації УТМР зараз доходить інформація, що, приміром, у мисливському товаристві «Олексіївське» Каланчацького району полюють кожного дня, відстріл дичини не лімітують. А це може призвести до знищення мисливської фауни Херсонщини.
Наші районні організації не допускають на своїх територіях таких безчинств, які є в приватних організаціях. Мисливці УТМР дисципліновані і ставлять за мету збереження і охорону мисливського фонду, працюють над тим, щоб на Херсонщині збереглася мисливська фауна.
Аби зупинити безчинства, обласне товариство мисливців та рибалок зверталося до Президента України, Верховної Ради, Генеральної прокуратури, Служби безпеки України, міністерств і відомств, які контролюють мисливську галузь.
Неабияку допомогу мисливцям та рибалкам, за словами Володимира Миколайовича, надала народний депутат України від фракції Комуністичної партії України Катерина Самойлик.
Сама ж народний депутат України вважає, що конкретні чиновники на чолі з губернатором Б. Сіленковим займаються протиправними діями, намагаючись «прибрати до своїх рук» громадське майно, наразі мисливські та рибацькі угіддя: «Скоро по власній землі не можна буде ходити — всюди буде приватна власність. Ми дожилися, що в Голопристанському районі у людину навіть стріляли, бо вона рибу ловила у чиємусь приватному озері», — обурена Катерина Самойлик.
На сьогодні ж товариство мисливців та рибалок збирає пакет документів на перезакріплення мисливських угідь, які закріплені за УТМР тільки до серпня цього року. І 15 з половиною тисяч членів УТМР розраховують, що після проведення ревізії земельних ділянок матимуть знов право користування 1,5 млн га мисливських угідь області — трохи меншою територією, аніж користуються зараз. Починаючи з часів Жовтневої революції, ніхто не мав права зазіхати на народну власність, а надто — на землю. Нам з вами і у страшному сні не наснилося б, що одна чи дві особи можуть прибрати до рук сотні тисяч гектар нашої з вами землі. Ми з вами у обласну чи будь-яку іншу місцеву раду обираємо депутатів, щоб вони берегли наше майно, із розумом керували б ним, а виходить, що, користуючись своїми повноваженнями, вони роздають наліво і направо нашу землю?
«Обласна рада активно займається дерибаном і зробить все для того, .щоб знищити цілісну структуру, а потім прихопити землі собі у приватну власність, — пояснює стан справ народний депутат К.С. Самойлик. — Саме на це скеровані дії працівників обласної адміністрації та її очільника, саме за це голосували депутати обласної ради, передаючи мисливські угіддя УТМР іншим товариствам. Мета у всіх них одна — відкусити ласий шматок побільше, поки ще є час перед виборами.
Чому колишній заступник голови ОДА Ігор Яковлєв так переймається питанням розподілення мисливських угідь? А тому, що потім вивільнені від пильного ока УТМР ці угіддя він, разом з іншими подібними «активістами», прибере до своїх рук. Обласна влада на Херсонщині корумпована. І благі наміри — тільки прикриття. Нам з вами не можна допустити, щоб у ради знов обрали тих, хто наживається на народові, а не думає про його власність, не захищає інтереси мешканців області».
Журналісти нашої газети надалі триматимуть руку на пульсі мисливських подій на Херсонщини та повідомлятимуть у наступних випусках щотижневика про нові досягнення у боротьбі із земельним «дерибаном» та беззаконням в області.
Може, наша об'єктивна інформація допоможе у травні на місцевих виборах не помилитися і не обрати знов тих, хто «здає» інтереси своїх виборців.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |