Більше 3 мільйонів гривень заборгували сільгосппідприємства за оренду земельних паїв жителям Бериславського району
«Коли виплатимо гроші — сказати не можу, — констатує директор TOB «Тавр» Віталій Шпитальний. — Як і раніше, нас дуже підвела держава, яка завинила господарству 400 тисяч гривень. Буде фінансування — виплатимо все й людям».
Найбільшим же боржником за оренду паїв у районі залишається TOB «Югтранзит-сервіс-Агропродукт» — понад два мільйони гривень. Втім, за словами його директора Миколи Слащова, вони будуть виплачені протягом найближчих тижнів. «Зараз складаємо графіки, вже відновлено банківське фінансування. До речі, ми єдине господарство у районі, яке збільшило виплати за паї з 150 до 300 грн./га, всупереч діючим договорам оренди. Сподіваюся, люди допоможуть нам перереєструвати ці угоди, тим більше, що вартість такої послуги за останні чотири роки зросла вдесятеро. І коштів на це потрібно чимало», — зазначив він.
А начальник управління агропромислового розвитку Бериславської райдержадміністрації Володимир Бондарчук говорить, що злісними боржниками також є TOB «М і Дюма» та TOB «Біоленд-Херсон»:
— Керівництво останнього ми знайшли в Києві. Вони заборгували жителям Зміївки, Бургунки, Червоного Маяка і Раківки майже 300 тис. грн. Пообіцяли розрахуватися протягом місяця. A TOB «М і Дюма» абсолютно не розраховувалося за оренду паїв, ситуація розглядається у суді, тож усі чекають на його рішення, — додав Володимир Бондарчук.
Голову Раківської сільради Сергія Сезоненка хвилює доля земель, які орендує сумнозвісне ТОВ «Квінт-22»: «Вони все кинули, хоча договори оренди з ними чинні до кінця поточного року. Вести з нами розмову представники фірми не хочуть, зв'язатися з ними у Києві ми не можемо. Що нас чекає—бур'яни на полях і жодних розрахунків?». На думку голови Милівської сільради Анатолія Колотуші, єдиним виходом є розірвання договорів оренди з «Квінт-22». «Ця робота у нас триває, вже розірвано майже 90% усіх договорів, причому — в двосторонньому порядку, керівництво TOB «Квінт-22» на це йде», — запевнив Анатолій Володимирович.
Голови сільських рад Бериславщини також вказали на небажання сільгосппідприємств допомагати у вирішенні соціальних проблем на селі. З цим не погодився директор TOB «Югтранзитсервісагропродукт» Микола Слащов: за його словами, фірма безоплатно надавала транспорт для розчищення доріг від снігових заметів багатьом селам, а також допомогла вирішити проблему з водогоном у Бургунці. Проте, на думку керівництва району, аграрії повинні у першу чергу виконувати свої зобов'язання по сплаті коштів у бюджет та за оренду паїв. «Можна зрозуміти ваші проблеми, проте селяни укладали договори не з державою, а з вами. І саме ви здійснюєте свою комерційну діяльність, тож ніяких боргів не повинно бути», — підкреслив голова Бериславської РДА Володимир Стеценко.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |