Легітимність перемоги Віктора Януковича на президентських виборах визнали як в нашій країні, так і за її межами. Геть усі міжнародні спостерігачі, зокрема — місії ПАРЄ, ОБСЄ, Парламентської асамблеї НАТО та інші, визнали, що президентські вибори в Україні відбулися, вони були демократичні, а нечисленні окремі порушення не позначилися на результатах голосування.
Позитивну оцінку виборчому процесу дали офіційні представники США. «На цих виборах була можливість обирати серед досить великої кількості кандидатів у спокійній атмосфері, ЗМІ вільно могли розповідати про вибори. Проведення і першого, і другого турів засвідчило, що зроблено ще один крок у напрямку зміцнення української демократії», — йдеться в офіційній заяві посольства США від 09 лютого 2010 року.
Президент США Барак Обама у ході телефонної розмови привітав Віктора Януковича з обранням Президентом України і побажав успіхів у виконанні його обов'язків. США очікують на плідну співпрацю з новообраним Президентом України В.Януковичем, Урядом і Парламентом країни.
Голова Російської Федерації привітав Віктора Януковича із завершенням виборчої кампанії, яку високо оцінили міжнародні спостерігачі.
Громадські українські організації, що контролюють виборчий процес (зокрема, Комітет виборців України, організація «Опора», низка незалежних експертів) також констатували відсутність підстав, щоб говорити про перекручення результатів волевиявлення українців. «Справді, вибори були проблемними, напруженими, фіксувалися зловживання. Але я вважаю, що волевиявлення громадян було зроблено», — заявив голова КВУ О. Черненко.
На жаль, Ю.Тимошенко повелася негідно. Вона остаточно показала країні та світові, що демократія для неї — це порожній звук. Міжнародні організації та українські політики, журналісти, громадські діячі закликали її визнати свою поразку на президентських виборах 2010 року. Втім вона не змогла прийняти вибір українського народу з гідністю, таким, яким він є. Більше того, вона готується розтоптати вибір українських громадян через суд, сподіваючись на продажність окремих суддів. Відмовляючись визнати вибір українського народу, Ю.Тимошенко ставить жирну крапку на власному політичному майбутньому. Мільйони громадян країни побачили, що для Тимошенко їхнє право голосу нічого не значить. Заради задоволення своєї невтримної спраги влади вона готова піти на все.
Оскаржування результатів виборів у судах не мають раціонального пояснення, ці дії суперечать здоровому глузду та європейській практиці демократії. Сумніви у чесності голосування — суб'єктивні, вони не стануть аргументами для суддів, тому судова тяганина, яку розпочинає БЮТ, — цілком безперспективна. «Нині у нас немає підстав твердити, що результати виборів Президента України можуть бути поставлені під сумнів», — наголосив член ЦВК М.Охендовський.
Незалежні експерти із КВУ твердять, що оскарження результатів президентських виборів істотно не позначиться на результатах голосування. За оцінками КВУ, перспективи оскаржити результати виборів є на 10-20 дільницях. Щоб зрівняти результати, штабу Ю.Тимошенко потрібно оскаржити вибори на більш як півтисячі дільниць, що просто нереально.
Законність результатів виборів в Україні не підлягає сумніву, заявив колишній голова ЦВК Михайло Рябець. «Можу сказати, за таких обставин та за визнання міжнародними інституціями, які брали участь у спостереженні за виборами, це не дає нам можливості чи підстав говорити, що результати голосування можуть визнати недійсними». Різниця у голосах між двома кандидатами настільки велика, що довести у судах порушення виборчого законодавства навіть на чималій кількості дільниць, які би змінили цей результат, неможливо.
Дії Ю.Тимошенко в чергове доводять, що цей політик не піклується про майбутнє держави, вона дбає лише про особисті інтереси. Але Партія регіонів не допустить безвладдя та дестабілізації ситуації в країні. Зриву інавгурації нового Президента не буде. Всі юридичні питання буде знято протягом найближчих днів, відведених законом про вибори на врегулювання суперечок.
Партія регіонів разом із іншими відповідальними політичними силами зробить усе, аби передача влади відбулася спокійно, відповідно до європейських демократичних традицій.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |