У понеділок. 15лютого. міський голова Олександр Гаврик зібрав прес-конференцію для районних ЗМІ. Він пояснив ситуацію із підтопленням та розповів, як міська рада ліквідовує його наслідки:
- У Скадовську паводок. Ніхто з органів центральної влади навіть не цікавиться, що відбувається у нас. Повідомлення в обласних ЗМІ не відповідають дійсності. Вони повідомляють про те, що підтоплено 10 будинків, виділено на ліквідацію наслідків 40 тисяч. І навіть не вказується джерело коштів. Мовляв, усе в порядку, все нормально, усе спокійно.
Скадовчани через це думають, ніби міська рада замовчує величину катастрофи. На жаль, багато хто в цій ситуації шукає винного замість того, щоб почати шукати вихід із ситуації. Я нікого не звинувачую. Заднім числом усі розумні.
Не все може зробити міська рада. Ми знаходимо кошти, хоч державний бюджет досі не прийнято. Відповідно, немає і міського бюджету. Співпрацюємо з держказначейством, фінуправлінням, знаходимо копійки і направляємо їх комунальним підприємствам, щоб хоча б локально, в окремих дворах, будинках, відкачувати воду. Це єдине, що ми сьогодні можемо зробити у цих умовах. Хоча результат такої роботи сумнівний.
Сьогодні багато хто вважає, що проблема вирішиться, якщо включити дренажні системи. Це не так. Звичайно, якби державний бюджет було прийнято і профінансовано роботу дренажних систем, рівень води трохи впав і було б легше жити.
Що ми робимо? Перш за все -використовуємо наявні можливості. У першу чергу — асенізаторські автомобілі комунальних підприємств, приватників та із сусідніх рад. Ці автомобілі працюють світловий день. Не скрізь вони можуть доїхати і відкачати воду. У неділю надійшло 97 заявок на відкачування води. Змогли виїхати на 29 об'єктів. Вивезли 150 машин. Можете уявити об'єм робіт? Ми сьогодні задіяли всі варіанти відводу води. Разом із ПП Головко облаштовуємо локальний дренаж. У західному мікрорайоні це дало позитивний результат. Отже, ми на правильному шляху. Локальну дренажну систему будемо будувати на вулицях Комсомольській, Бульонного.
Ми звернулись до Міністерства із надзвичайних ситуацій, інші центральні відомства, щоб на нас звернули увагу. На жаль, сьогодні нам сподіватися ні на кого. Хоча ясно бачимо: зробленого недостатньо.
Користуються нинішньою ситуацією і з політичної позиції. Починають з обіцянок. Я, коли йшов на вибори, майже нічого не обіцяв. Потрібно було спочатку визначитись, які першочергові питання необхідно вирішувати, а вже тоді обіцяти.
Те, що на сьогоднішній день нема єдиного рішення з точки зору інженерії, топографії, гідротехніки на території Скадовська, то це однозначно. Поки не буде загального проекту боротьби з підтопленням у цілому по всьому місту, буде те, що сьогодні є. Викачав воду із свого двору до сусіда, вона по колу повернулась назад. Засоби витрачаються немалі, а ефекту нема.
Я закликаю до спокою і терпіння. Бо нерви, бої, ворожнеча нічого не дадуть. Ми допомагаємо одному, двом, двадцяти, сорока людям у день. Поки що ми робимо те, що можемо. І працюємо на перспективу — будуємо дренажні відводи. Давайте у кулак зберемо емоції і будемо робити те, що сьогодні зможемо зробити.
Кор.: — На вул. Пасічника зливають воду біля автозаправки. Чи не повернеться вода назад у двори, які знаходяться поблизу?
О.Г.: — Це безпечно. У місті є дві точки скидання води. Одну назвали ви. Коли будували заправку «Лукойл», ми їм одразу висунули вимогу поставити дренажну трубу. І вони це виконали. Тепер вода йде по ній туди, куди потрібно. Ця вода не повертається. Ми ще скидаємо воду в каналізаційну мережу. Можливо, цього не можна робити, але безвихідна ситуація змушує нас ігнорувати деякі правила. Важливо — зберегти людям житло. Сподіваємось, що каналізація витримає. На сьогодні всі каналізаційні насосні станції заповнені'водою. Жахливі витрати електроенергії, насоси виходять з ладу, але тримають.
У міській раді створено комісію, яка виїжджає на місця і визначає ступінь лиха. Голова комісії — Анатолій Ващенко, начальник «Очисних споруд». Інша справа, що роботу комісії треба контролювати. Потрібно, щоб пішов фактор кумів, знайомих. Я заборонив усім працівникам міської ради втручатися у роботу комунальних служб аж під загрозою звільнення. Люди скаржаться, що в одному дворі викачали вісім машин, а до іншого двору взагалі не приїхали. Там, де найстрашніша ситуація, у першу чергу потрібно відкачувати воду.
Кор.: — Пожежні машини вам допомагають?
О.Г.: — Ні. Це не їхні функції.
Потрібна спеціальна техніка для відкачування води, однак її нема. Пожежні машини призначені для гасіння.
Кор.: — Уже неодноразово говорили про те, що не можна засмічувати ливневі канави, і все-таки їх закидають. Як із цим боротись?
О.Г.: — Чистити ці канави потрібно із працівниками міліції, бо деякі господарі не дозволяють біля своїх будинків їх звільняти від сміття або будматеріалів. Ось у цьому весь наш менталітет. Головне, щоб мені було добре, а до інших діла нема. Ми все-таки почистимо їх, і це теж дасть певний ефект.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |