ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Будьте уважними, зібраними і готовими до дій
25.02.2010 / Газета: Булава / № 9 / Тираж: 16000

На питання стосовно ситуації з підтопленням відповідає перший заступник ГУМНС у Херсонській області Всеволод Тарнавський

- Скажіть, яка зараз ситуація з підтопленнями по Херсону та в області?

- Ситуація непроста, але приводу для паніки й нездорового ажіотажу нема. Дійсно, ще минулого тижня у нас ішла мова про кілька сотень затоплених ділянок по Генічеському, Скадовському та Цюрупинському районах. Зараз же мова йде про більш ніж тисячу підтоплених ділянок та близько 830 помешкань. З них 681 садиб та більше 70 будинків у самому Херсоні — в основному у мікрорайоні «Острів».

- Що з цього приводу робить МНС?

- Постійно підрозділи виїздять для відкачування води за замовленням населення як по м. Херсону, так і по області. Зараз, на допомогу службі Херсонського обласного виробничого управління меліорації та водного господарства від головного управління вже виділено 15 одиниць техніки, 70 чоловік особового складу.

- Є ще одне питання, саме з приводу Дій МНС. Згідно з чинним законодавством, відкачування води є платною послугою і передбачає за таку роботу платню?

- Ви не зовсім правильно зрозуміли ситуацію. Якщо у цілком безпечний час людина замовляє для своїх потреб відкачування води, наприклад, з залитого дощем котловану під фундамент котеджу чи з підвалу, де пошкоджений водопровід, чи навіть з басейну — тоді дійсно мова йде про надання платних послуг. Але якщо, як от зараз, йдеться про загрозу виникнення надзвичайної ситуації — то про які гроші можна говорити? Девізом МНС не дарма є слова «Запобігти, врятувати, допомогти». Є комерційні установи й служби, які виконують такі роботи за гроші, навіть у час оголошення стихійного лиха. МНС до таких організацій не належить. По-перше, державою та місцевими органами самоврядування повинна забезпечуватися фінансова сторона здійснення робіт та обслуговування пожежно-рятівної й насосної техніки. По-друге ж, сам статус народної служби порятунку ніяк не передбачає наживу на чужій біді. Проте, на випадок все-таки можливо не зовсім правомірної поведінки працівників обласної служби МНС, у нас працює телефон довіри — 42-26-95, за яким можна повідомити ту чи іншу інформацію. А вже по факту проводиться службове розслідування, і якщо інформація підтвердиться, звичайно, прийматимуться міри,

- Можливо, Ви дасте якісь поради населенню: що робити, як діяти до прибуття рятувальників у разі виникнення загрози підтоплення?

- Безперечно. У першу чергу раджу бути уважними, зібраними і готовими до дій. Стежте за повідомленнями по радіо та місцевому телебаченню, де обов'язково буде надана інформація про розвиток ситуації, порекомендований порядок дій. Під заряджайте телефони, щоб у разі потреби ви могли зв'язатися зі службою порятунку. Підготуйте дворища — можна викопати водовідводи та рівчаки, ями для стоку води. Про всяк випадок підготуйте пакет з мінімумом необхідних речей, гроші та документи, запас продуктів, питної води та медикаментів. А взагалі, найважливіше — не піддаватися паніці й зберігати тверезий розум.

Автор: Олена Маляренко


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту