У нашій області — 311 тисяч пенсіонерів. Торік головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області з усіх джерел фінансування одержало 3,3 мільярда гривень. З них власні кошти склали понад 1,5 мільярда гривень. Це — 104,4 %, планового завдання, — повідомила заступник начальника головного управління Інна Прихода. — Усі свої зобов'язання перед пенсіонерами виконуємо своєчасно і в повному обсязі.
Незважаючи на економічну кризу, виплату пенсій здійснюють не в зменшених, а навіть у збільшених розмірах. Якщо на початку минулого року середній розмір пенсій становив 802 гривні, то наприкінці — вже 890.
Позитивна динаміка збережена і в січні нинішнього року. Понад план надійшов 31 мільйон гривень, у порівнянні з січнем 2009 року це на 21,5 мільйона гривень більше.
Сьогодні через банки пенсії одержують 42% пенсіонерів (125 тисяч громадян), решта користується послугами «Укрпошти». Кожний громадянин, якому призначено пенсію, сам обирає установу, яка здійснюватиме йому виплату і доставку пенсії.
- Хочу нагадати, що з 1 листопада 2009 року прожитковий мінімум становить 573 гривні, — уточнила заступник начальника головного управління Людмила Тарнавська. — 3 цієї величини проводять розрахунки мінімальних пенсійних виплат різним категоріям пенсіонерів, а також розрахунки надбавок, підвищень, додаткових пенсій тощо за різними законодавчими актами. Зокрема: підвищень, передбачених Законом «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту» (підвищень інвалідам війни, учасникам бойових дій, подружжю загиблих (померлих) ветеранів війни, учасникам війни та учасникам війни, нагородженим медалями); S мінімальних розмірів пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, призначених відповідно до Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»; S надбавки на утриманців відповідно до Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»; підвищень, передбачених Законом «Про жертви нацистських переслідувань»;
S додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
s державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців І, II, III груп; державної соціальної допомоги на догляд іншим інвалідам війни; S мінімального розміру пенсії відповідно до Закону «Про підвищення престижності шахтарської праці» (не може бути нижчою за 1719 гривень, було — 1494 гривні); S пенсій за особливі заслуги відповідно до Закону «Про пенсії за особливі заслуги» тощо.
2грудня минулого рок уряд прийняв постанову № 1308, згідно з якою з 1 листопада 2009 року підвищено мінімальні пенсійні виплати для інвалідів війни та учасників бойових дій, які відтепер встановлені на рівні, не нижчому:
- для інвалідів війни І групи -1440 гривень (до цього часу -1200 гривень);
- для інвалідів війни II групи -1296 гривень (1080 гривень);
- для інвалідів війни III групи -1152 гривні (960 гривень);
- для учасників бойових дій -1008 гривень (840 гривень).
У тих випадках, коли розмір пенсії менший за встановлений законодавством, пенсіонерам надають дотацію у розмірі, що не вистачає до мінімальної пенсійної виплати. Якщо ж загальний розмір пенсії у ветеранів більше, ніж мінімальна пенсійна виплата, пенсію не перераховуватимуть.
Крім того, інвалідам війни і учасникам бойових дій пенсії за особливі заслуги виплачують понад розмір мінімальної пенсійної виплати. Усього в області перебувають на обліку 2812 інваліди війни та 4194 учасники бойових дій. У середньому пенсійні виплати цій категорії зросли на 154 гривні.
Доки не прийнятий держбюджет на 2010 рік, виплату пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам здійснюють у сумах, які були фактично встановлені у грудні 2009 року.
Відповіді на запитання щодо проведених перерахунків пенсій можна отримати за телефонами «гарячих ліній» в управліннях Фонду за місцем проживання або за телефонами «гарячої лінії» Головного управління -35-39-02, управління пенсійного забезпечення — 35-47-70, сектору по роботі зі зверненнями громадян — 35-40-89, в управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших осіб — 42-97-90.
Телефон «гарячої лінії» в управлінні Пенсійного фонду України в Комсомольському районі Херсона: 42-95-71.
Телефон «гарячої лінії» в управлінні Пенсійного фонду України в Дніпровському районі Херсона: 51 -28-49.
Телефон «гарячої лінії» в управлінні Пенсійного фонду України в Суворовському районі Херсона: 39-56-13.
В Пенсійному фонді України діє контакт-центр (телефон 0-800-503-753), де працюють 12 кваліфікованих спеціалістів як з питань пенсійного забезпечення, персоніфікації, такі надходження доходів.
УВАГА! Змінено адресу головного управління Пенсійного фонду в Херсонській області. Тепер він знаходиться по вулиці 28-ї Армії, 6.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |