Ми вже повідомляли, що за даними найближчої метеостанції в Цюрупинську в січні зафіксовано перевищення двомісячної норми зимових опадів. Така аномалія спостерігалась і в лютому. Як наслідок, частково або повністю підтоплено 7 вулиць, 180 дворів. Люди зажадали відвести воду. Звернулися в міськраду, наполягають на рятувальних роботах.
Під головуванням першого заступника міського голови Миколи Колес'янкіна провели засідання комісії з надзвичайних ситуацій і встановили факти локального підтоплення. З вулиць воді діватися нікуди — у місті практично відсутня стічна мережа. Крім того, з'ясувалось, що необхідні в таких випадках кошти з резервного фонду використати не вдасться. Як зауважила міський голова Людмила Зарічна, служба МНС, яка має на це право, не підписала документи, які б свідчили, що ситуація з підтопленням в Цюрупинську «тягне» на надзвичайну.
Але певні надії по ліквідації наслідків підтоплення міська влада покладає саме на підрозділи МНС. Про реальність цих надій говорить хоча б те, що ось уже третій тиждень цюрупинські рятувальники борються з підтопленням вулиць, не чекаючи весни.
Оснащення технікою в нихтакож — не надто. Для відкачки води з вулиць використовують пожежні машини. Це, звичайно, крок уперед, але аж ніяк не вирішує проблеми. Можна проконтролювати кількість виїздів, аби встановити, скільки і де вже відкачали воду.
«За два тижні відкачки нам вдалося скоротити кількість «потерпілих» вулиць майже удвічі», — розповів нам заступник начальника РВ ГУМНС України в Херсонській області майор Роман Чалий, який разом зі своїм підрозділом прибув на перехрестя вулиць Горького та Пролетарської, де зроблено ці знімки. 18 січня тут склалася надзвичайна ситуація і вода ось-ось могла хлинути у двори. Аби справитись з нею, довелося просити працівників ДАІ перекрити рух по вулиці Пролетарській, через яку воду перекачували в стічну каналізацію на вулиці Гвардійській. А вже звідти — виводили за межі міста. Жильці прилеглих будинків та перехожі дякують рятувальникам за допомогу.
- Подекуди ми повторно відкачуємо воду, -продовжує Роман Михайлович. — А на перехресті вулиць Стаханова та Декабристів робили це, якщо не помиляюсь, разів шість чи сім. Для боротьби з водопіллям не вистачає багато чого, і в першу чергу -пального. Домовляючись про допомогу, місто самедістає бензин. Відгукуються спонсори. Називають приватні автозаправки та промислові підприємства.
Тим часом у пониззі Дніпра очікують паводку. Як зустрінуть їх цюрупинські рятувальники?
- Ми уважно відстежуємо ситуацію про підпір води на кожному з чотирьох каскадів Дніпровських гребель, і в першу чергу на Каховській ГЕС, — пояснив «ВО» заступник начальника РВ ГУМНС України в Херсонській області Роман Чалий. — Як тільки рівень води підніметься до критичних меж, воду почнуть скидати і, судячи з усього, плавні біля Цюрупинська будуть затоплені. Ми вже мали розмову з приводу цього з керівниками міста і району, виробили заходи протистояння весняному паводку і готові надати будь-яку допомогу по відкачці води.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |