17 лютого 2010 року ми з вами відзначаємо знаменну дату — це 75 річчя створення Нововоронцовського району.
У документальних матеріалах «Списку населених пунктів Херсонської губернії», майже 100 років до революції, наше селище було центром Нововоронцовської волості. У1886 році до її складу входили: містечко Нововоронцовка, село Осокорівка. Після революції старий адміністративно-територіальний поділ був ліквідований і у 1920 році територія теперішнього Новововоронцовського району ввійшла до складу Миколаївської губернії, а у 1922 році — до Одеської. Через З роки у 1925-му було скасовано губернський поділ і створено округи, у тому числі і Херсонський.
У 1932році по всій Україні замість округів утворюються 5 областей і 9 районів. Нововоронцовка увійшла до територіальної підпорядкованості Великоолександрівського району Одеської області, а 17 лютого 193о року, у зв’язку з утворенням нових районів, народився Нововоронцовський район.
На той час новостворений район налічував 13 сільських рад: Біляївську, Гаврилівську Дудчанську, Золотобалківську, Іванівську (тепер Миролюбівську), Леонтіївську Новоархангельську Нововоронцовську Нововознесенську Осокорівську Петропавлівську та Фирсівську.
75 років для людини — це життя, а для території — це мить. Але і з5 цей період свого існування наш район із малоефективним сільськогосподарським виробництвом перетворився у високо індустріальну територію з розвинутим агропромисловим комплексом, підприємствами переробної промисловості та соціально-культурною сферою, а головне багатство району — це мудрі, творчі, працьовиті люди. Я щиро вдячний за плідну працю працівникам сільськогосподарського виробництва, вчителям, працівникам охорони здоров'я, культури, правопорядку, органів місцевого самоврядування, шановним ветеранам війни та праці, всім, хто своєю самовідданою працею збагачував і прославляв район, покращував добробут для блага наших людей.
Сьогодні доречно згадати таких новаторів-керівників району як: Володимира Олексійовича Краєва та Тетяну Дмитрівну Бабич, які чимало зробили для його становлення та зміцнення. А як нё згадати таких керівників виробництва як: герой Соціалістичної праці Макар Кузьмич Дудченко, Анатолій Іванович Журавльов, Григорій Семенович Кожемякін, Віктор Іванович Литовченко, Віктор Якович Вовченко, Володимир Павлович Кунець, Олександр Іванович Персистий та багато інших, які своєю невтомною працею творили та збагачували історію району.
Сьогодні їх справи впевнено продовжують Микола Гнатович Світличний, Ганна Михайлівна Сіткар, Андрій Андрійович Гладиш, Володимир Данилович Шепель та багато інших.
Нововоронцовська земля дала нам 4-х Героїв Радянського Союзу: Михайла Петровича Нагорного, Івана Михайловича Бережного, Михайла Павловича Карнаушенка та Володимира Степановича Стрижака. 3-х Героїв Соціалістичної Праці: Макара Кузьмича Дудченка, Івана Степановича Некрута та Миколу Антоновича Топчія. Перелік людей, які ввійшли до історії району, можна перелічувати ще довго.
Сьогодні, відзначаючи 75-річчя створення Нововоронцовського району хочу сказати, що Нововоронцовський район завжди був в числі кращих районів Херсонської області. Я-нова людина у районі і працюю тут головою районної державної адміністрації лише 3 роки, але хочу сказати, що район має позитивну тенденцію розвитку в економічній та соціальній сферах. На даному етапі район повертає собі добру славу одного з найкращих рaйонів Херсонщини 80-0 років. Це не пусті слова. Слід відзначити, що за рейтинговими показниками район, коли я його прийняв у 2007 році, займав 16 місце серед районів області. Два роки плідної роботи всіх фахівців соціально-виробничого комплексу дали свій результат — район за підсумками роботи 2008 року посів друге місце. Вже є і підсумкові результати за 2009 рік. З великою шаною до всіх працівників району можу сказати, що у важких умовах роботи під впливом фінансової кризи наш район, вже другий рік поспіль займає почесне друге місце серед районів області. Такі результати діяльності дають змогу говорити про економічну та соціальну стабільність району, його потужний потенціал та талановите вміння людей працювати. І вперше, за останніх 5 років, держава високо оцінила працю трударів нашого району. За поданням районної державної адміністрації у 2009 році урядовими нагородами відзначено 5 чоловік, а саме: 2 чоловіка нагороджено орденом «За заслугу III ступеню» ( Світличнии М.Г.- директор ВАТ «Придніпровський», Сіткар Г.М.- керівник ССГ TOB НВФ «Насіння-сервіс»), орденом «Знак пошани» нагороджено Ярового Ф,І. (керівник СТОВ «Явір»), присвоєні звання «Заслужений працівник промисловості» (Корж О.М., директор ВАТ «Харчосмакова фабрика») та «Заслужений працівник сільського господарства» (Гладиш А А, керівник СТОВ «Птахівник»). Крім того, у 2009 році район посів почесне перше місце в області по показниках урожайності ранніх зернових. Останній раз за перше місце в агропромисловому виробництві район було нагороджено у 2002 році.
На сьогоднішній день у сільськогосподарському виробництві працює 16 підприємств, 45 фермерських господарств, 1 приватне підприємство та 3,5 тисячі одноосібників.
Усі підприємства в районі мають тенденцію до стабільного економічного зростання. Про це доводять розпочаті процеси інвестиційно-інноваційного розвитку та оновлення виробничих потужностей, сума яких протягом 2007-2009 років становила 72,0 млн. грн., з них у сільському господарстві освоєно 55,2 млн.грн., підприємствами промисловості близько 16,8 млн.грн.
За ці три роки багато роботи проведено і для підвищення рівня надання послуг населенню установами соціально-культурної сфери району. На капітальні ремонти, реконструкцію, благоустрій населених пунктів, придбання обладнання для бюджетних установ використано 6,2 млн.грн.
З 2005 по 2009 рік рівень бюджетного забезпечення в дошкільних закладах збільшився 2,5 рази, у школах в 3,8 рази. Видатки на утримання галузі у 2009 році в порівнянні з 2005 роком збільшились на 12,0 млн.грн., або в 2,4 рази. Середній рівень заробітної плати педпрацівників збільшився у 2,5 рази та перейшов межу 1,7 тис.грн.
У 2006 році за рахунок коштів державного бюджету було проведено ремонт покрівлі у Миролюоівській загальноосвітній школі, а у 2008 році — у Нововоронцовській ЗОЇЛ №1. Проведені ремонтні роботи по опалювальній та водопровідній системі у Золотобалківській та Нововоскресенівській школах. Крім того було проведено капітальний ремонт дитячого садочку у с. Хрещенівка на суму 422,4 тис. грн. За рахунок коштів обласного бюджету газифіковано Любимівську ЗОНІ та дитячий садок.
За рахунок коштів місцевих бюджетів проводились капітальні ремонти у Петропавлівській, Нововоскресенівській, Новоолександрівській та Нововоронцовській ЗОШ №1, Михайлівському та Нововоронцовських дитячих садках №1 та 2 на суму 774 тисгрн. На сьогодні комп'ютеризовані усі школи, учні повністю забезпечені харчуванням. Здійснюється підвезення учнів до шкіл, у рамках програми «Шкільний автобус»( у січні 2010 року придбано 2 шкільні автобуси).
У галузі охорони здоров'я протягом останніх п'яти років рівень бюджетного забезпечення охорони здоров'я та на мешканця району збільшився в 2,6 рази. Видатки галузі зросли в 2,4 рази, рівень середньомісячної заробітної виріс в 2,3 рази.
За минулі три роки за рахунок коштів районного бюджету проведено капітальні ремонти терапевтичного корпусу та дитячого відділення на суму 175 тисгрн, придбано медичного та іншого обладнання на суму 296,0 тисгрн. За допомогою держави та обласного бюджету відремонтовано гінекологічне відділення, пральню ЦРЛ, опалювальну систему ФАПу с. Гаврилівна (95,0 тисгрн.). На території району створено та діють 2 амбулаторії сімейного типу.
Приділено увагу і нашим закладам культури та її працівникам. Рівень видатків на 1 мешканця в галузі культури збільшився в 3,2рази, середній рівень заробітної плати — в 2,8 рази. Протягом останніх п'яти років на укріплення матеріальної бази закладів культури спрямовано 97,8 тисгрн, з яких 64% коштів направлено на видатки протягом останніх трьох рокш. У 2008 році вперше за минулі роки виділено з районного бюджету 132,0 тисгрн. на ремонт покрівлі РБК. За рахунок спонсорських коштів ДСП «Arpo- Форум- 2» відремонтовано Будинок культури у с.Осокорівка.
Одним із напрямків роботи закладів культури є розвиток фестивального руху. З 2007 року, завдяки працівникам відділу культури та нашим підприємцям-спонсорам, у районі проходить регіональний фестиваль-конкурс української пісні «Таврійські передзвони».
Поліпшенню якості умов життєдіяльності населення району сприяють проведені роботи по реконструкції водопровідних мереж, витрати на які за останні роки склали 690,0 тисгрн., на газифікацію сіл Миролюбівка та Трудолюбівка витрачено 393,0 тисгрн. бюджетних коштів, також протягом 2007-2009 років відремонтовано дороги у 10 населених пунктах району. На ремонт та утримання доріг за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів спрямовано 5,7 млн.грн.
Підвищення рівня обсягів видатків на соціально-культурну сферу сприяє рівень виконання доходної частини бюджету. Протягом останніх двох років досягнуто чітку тенденцію зі збільшення дохідної частини місцевих бюджетів. На сьогодні з цього показника район з 13 місця у 2007 році . посів 5- 7 місце по підсумках за 2008-2009 роки серед районів області.
Велика увага приділяється службі у справах дітей. Хороші напрацювання та досягнення маємо і в спорті. Не забуваємо і про шановних ветеранів та людей похилого віку. Але, разом з тим, хочу відмітити, що дійсно багато у чому ми перед ними заборгували.
Шановні земляки!
Попереду у нас не легкі часи, але я вірю в наших людей. Знаю, що разом ми подолаємо усі труднощі і район буде примножувати славні традиції. Тож бажаю усім жителям району плідної праці на благо нашої України. Щастя, здоров'я, добра на довгі роки життя у кожну родину.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |