ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
«Самі їжте свою картоплю»
02.03.2010 / Газета: СКАДОВСК / № 8 / Тираж: 2300

Так хочеться сказати на ринку, почувши від продавця ціну картоплі 6-8 гривень за кілограм. Але ж не скажеш і будеш купувати — куди дінешся?

А можливо, так і має бути. У минулому році було вирощено хороший урожай овочів, їх було так багато, що вони різко впали у ціні. А виробник — фермер чи одноосібник, вкладав у цю продукцію немалі кошти. А прийшла осінь — виявилось, що затрати і важка праця грошима не повернулись.

Зате настала змога «відігратися» на покупцеві у 2010 році. Зараз у нас капуста вдвічі дорожча, аніж у Польщі чи Росії. Так само і з іншими овочами — от вам і родючі землі, і працьовитий народ, і заможна незалежна Україна!

За повідомленням асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», в Україні 2009 року аграрії збільшили виробництво овочів на 5% проти 2008-го — до 8,3 млн. тонн. «В основному до цього обсягу увійшли овочі так званої «борщової групи» -морква, буряк, капуста і цибуля. Але, незважаючи на більшу пропозицію овочів, починаючи з грудня минулого року, ціни на овочі саме цієї групи почали аномально швидко зростати. Офіційна статистика показала зростання цін за грудень на 6,1%, а за січень-14,3%. В результаті зростання цін на овочі за грудень-січень перевищило за темпами зростання цін на цукор і молочні продукти.

Не було б так прикро, якби кошти за завищені ціни йшли виключно у кишеню виробника овочів. Ні — вони здебільшого можуть привласнюватися перекупником.

І одразу виникає питання: чи проклятий наш народ, чи щось інше? Ну, чому він, при найменших у. Європі доходах на душу населення платить за продукти харчування більше, ніж інші?

Поміркувавши, знаходиш першу причину: овочі у нашій державі вирощуються в основному у особистих селянських господарствах. А оскільки частка сільського населення різко зменшується, то зрозуміло, що вирощувати овочі просто немає кому. А на овочевому ринку держави немає крупних виробників-продавців, котрі б постачали якісну продукцію за довгостроковими контрактами. Самі ж і ми винні, бо дозволили розграбувати потужні радгоспи і колгоспи, де виробництво овочів було налагоджене часто на сучасній основі. Ще більша вина українського керівництва, котре приклало руки до грабежу.

Південь України, Херсонщина зокрема є ідеальним місцем для вирощування овочів. Але ціни на цибулю що в Києві, що в Скадовську-однакові.

На жаль, немає підстав для того, щоб трохи заспокоїти покупців городини. Прогнозується, що ціни на неї ще будуть зростати і підуть на спад аж у липні, коли на ринку масово з'являться овочі нового врожаю. А в Скадовську — навряд, бо тут якраз буде повно курортників з грішми.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту