Машзавод — в госсобственность!
Верховная Рада приняла за основу законопроект о возвращении в госсобственность целостного имущественного комплекса Херсонского машзавода.
Законопроектом (регистр. № 4530) предлагается возвратить в государственную собственность целостный имущественный комплекс общества с ограниченной ответственностью «Херсонский машиностроительный завод». Согласно документу, Кабинет Министров должен: осуществить в установленном порядке мероприятия, связанные с возвращением в государственную собственность целостного имущественного комплекса ООО «Херсонский машиностроительный завод»; предусмотреть в проекте закона о Государственном бюджете Украины на 2010 год необходимые средства для осуществления мероприятий, связанных с возвращением в государственную собственность целостного имущественного комплекса ООО «Херсонский машиностроительный завод».
Решение поддержали 352 народных Депутата.
На Херсонщині з крижини врятовано троє рибалок
25 лютого троє рибалок з смт. Стара Збуріївка Голопристанського району, що на Херсонщині, вийшли зранку для підлідної риболовлі на ще вкриту кригою , річку Конку. Клювало, й час до вечора спливав непомітно. Аж коли засутеніло, троє товаришів з уловом у руках і гарним настроєм рушили знайомою стежинкою до берега. їм і на думку не спадало, що весняне сонце зіграло з ними злий жарт — на льоду з'явилися проталини й шлях до берега виявився відрізаним.
За півкілометра від суходолу один з рибалок зненацька шубовснув у воду. Добре, що він був не один і товариші швидко витягли його нагору. Інакше порятунок людини у теплому одязі та ще й з уловом та снастями у руках був би майже неможливим.
Зрозумівши усю небезпеку ситуації, друзі стали діяти уважніше. Обстежили крижаний укрив довкола себе й зрозуміли, що замість поспішати додому, їм доведеться відступати. От-от лід міг тріснути й усі троє могли б опинитися у холодній воді.
На щастя, у рибалок був мобільний телефон. Вони набрали номер 101 та повідомили у районну службу порятунку про свою біду. Голопристанські рятувальники рушили на допомогу, але тут виникла проблема — потерпілі перебувають на відстані близько 500 м від берега. Як до них дістатися?
Незважаючи на те, що Херсонщина належить до курортних регіонів України і має численні виходи до річок і морського узбережжя, пожежно-рятівні частини іноді мають недостатню кількість інвентарю для порятунку у зимовий період. Наявні у підрозділах рятівні кола, кінці Олександрова, надувні човни попросту непридатні для роботи на льоду. А так звані «соломинки» (наповнені повітрям рукавні лінії), мотузки та драбини дієві на відстанях до 100 м. Проте... кожен рятувальник прекрасно розуміє: постраждалому байдуже, чи є у тебе металевий човен, чи нема. Він повинен вижити, а ти повинен докласти максимум зусиль, щоби визволити його з небезпеки.
Начальник караулу лейтенант служби цивільного захисту Сергій Бурдега, оцінивши обстановку, зрозумів: без сторонньої допомоги не обійтися. Ще на шляху до місця події він зателефонував своєму знайомому, професійному рибалці Олександру Штепенко, коротко описав йому ситуацію і попросив дюралевий човен для проведення рятувальних робіт. Олександр не став гаяти час — ще до прибуття рятувальників спустив свою «Казанку» й почав підручними засобами (так званою «клешнею» для пробивання лунок) прорубувати кригу у напрямку до постраждалих.
Спільними зусиллями професійних рятувальників та відповідальних громадян вже за 2 години трьох рибалок було врятовано. Жоден із них, навіть той, хто побував у крижаній воді, не постраждав і від транспортування до лікарні відмовився. Отримавши допомогу та відігрівшись у машині рятувальників, вони відправилися додому ділитися враженнями.
Сподіваємося, що про цю подію вони згадуватимуть не лише як про небезпечну пригоду.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |