Замість розвитку інфраструктури соціальних закладів та спорудження доступного для пересічних городян житла, на що так сподівалися херсонці, обираючи мером будівельника, отримали стрімке зведення фешенебельних ресторанів та готелів, банків та елітних магазинів, офісів та супермаркетів. Виразками посеред старовинної частини міста стали численні автопарковки, шинсервіси та мийки, здебільшого в зеленій зоні. Новомодною фішкою, яка викликає закономірний протест громади, є автозаправні станції. Чимало з них побудовано з явними порушеннями норм — поряд з комунікаційними мережами та на небезпечній відстані від житлових багатоповерхівок. Нині в місті дислокується 16 АЗС в Суворовському районі, 15 — у Дніпровському та 12 — у Комсомольському. Будь-який водій підтвердить, що черг на заправках не буває навіть у пік курортного сезону, кол и через Херсон транзитом проходить багато тисяч автівок відпочивальників. Тож питається, навіщо екосистемі та мешканцям обласного центру запланували ще одне випробування у вигляді ще понад двох десятків нових АЗС? Таку новину повідомив підчас прес-конференції депутат міськради Віталій Богданов. З його слів, на одній з сесій у березні розглядатиметься відповідне питання, але знають про подробиці наразі тільки наближені до мера особи, так би мовити, його команда. Вже виготовлена проектна документація на розміщення 23 АЗС.
Поки кулуарно дерибанять ділянки в привабливих районах, городяни навіть не підозрюють, який «сюрприз» готує їм влада, підшукуючи аргументи і вираховуючи, скільки статистично має припадати заправних колонок у розрахунку на одного, навіть «безколісного», мешканця (?!). Поки чиновники дорахують, як по вінця «нафарширувати» Херсон заправками, місто захлинеться від смороду випаровувань бензину, газу та вихлопів транспорту, який рікою стікатиметься до АЗС в житлових мікрорайонах та діловій частині обласного центру. Вже існуючі станції розташовані на магістральних вулицях: Перекопській, Нафтовиків, Сенявіна, Острівній, Робочій, Сорокіна, Миколаївському та Бериславському шосе та ін. П'ять АЗС розташовані з грубим порушенням нормативних правил, одна — незаконно побудована.
Депутат Богданов переконаний, що такі будівництва починати слід тільки після відкритих громадських слухань і погодження з міською громадою, а та, в свою чергу, переконана, що нових АЗС місту не потрібно, краще б модернізували існуючі.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |