ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Курьер
04.03.2010 / Газета: Новий день / № 10 / Тираж: 36600

ВОДА ЗАТОПЛЮЄ ЛЬОХИ

Цьогорічна весна несе з собою не лише радість, а й нові клопоти. Щедрі зимові снігопади та підземні води додають проблем жителям десятків населених пунктів області. Не виняток і Великоолександрівський район.

На нараду в райдержадміністрацію оперативно були запрошені не лише керівники усіх її підрозділів, а й провідних служб району. Заступник голови РДА Сергій Рижньов акцентував увагу на ситуації зі збільшення рівня підземних вод та підвищення рівня води в Інгульці. Станом на 22 лютого, наприклад, ще не було зареєстровано жодного підтоплення. Проте у Білій Криниці, селах Брускинському, Кучерському, Садку і Борозенському зафіксовано підвищення рівня ґрунтових вод. А це в свою чергу призвело до критичного накопичення води у льохах. Голови місцевих рад постійно контролюють рівень весняної води. А у Білій Криниці силами селищної ради (голова Володимир Пройдисвіт) і районного відділу Головного управління МНС України у Херсонській області (начальник майор внутрішньої служби Валентин Жарков), з метою попередження можливого підтоплення, вже проведена підготовча робота щодо відкачування залишкових вод.

— На сьогодні в Інгульці рівень води піднявся на 1ЗО— 140 сантиметрів, — повідомляє головний спеціаліст відділу внутрішньої політики РДА Тетяна Сомова. — Поки що річкова вода особливої загрози не несе, хоча сюди скидають надлишкову з Карачунського водосховища наші сусіди-криворіжці. Під особливим контролем перебувають мости у селах Давидів Брід та Старосілля. А на давидовобрідському мості, з метою контролю за поверхневим пропуском весняної води, організовано цілодобове чергування працівників Великоолександрівського автодору (начальник Володимир Кравченко). На місце постійно виїжджають Сергій Рижньов і Валентин Жарков.

Навчені гірким досвідом, жителі району не опускають рук. Осторонь проблем не залишаються ні районна, ні місцева влада.

ТАКЕ «ЗОЛОТЕ» ТЕПЛО

Про газифікацію Нововоронцовки та сіл району останнім часом нічого не чути, а обігрівати житло, готувати їжу, прати білизну потрібно щодня. Підчистили запаси палива на зиму й цьогорічні люті морози, які не хочуть поступатися плюсовій температурі. Хочеш не хочеш, а витрачайся на придбання вугілля або своєчасно плати за використані кіловати електроенергії. І далеко не всім жителям Нововорокцовського району це по кишені, особливо сім'ям із малим достатком і пенсіонерам.

- Ціна тонни «горішка» коштує 1070 гривень, антрациту- 1015, а найдешевша «сємєчка» -895, — назвав сьогоднішні ціни на вугілля завідуючий нововоронцовського товарного складу ЗАТ «Херсоноблпаливо» Михайло Маковський. — Останнім часом жителі району частіше почали купувати у нас паливо, бо в Іногородніх воно дорожче. До слова, минулого тижня паливо подешевшало!

Якщо раніше покупцям доставлялося паливо на вантажівці складу, то тепер вони змушені самі наймати трактор і домовлятися про ціну. «Шкурка вичинки не варта, але життєва безвихідь нас заставляє не лише більше купувати вугілля та дрова, а й втридорога платити за найнятий трактор, -скаржився кореспонденту один із мешканців райцентру. — Якби наші будинки газифікували, то багато сьогоднішніх проблем зникло б назавжди!».

Зі співрозмовником не можна не погодитися! Так, як він, думають сотні жителів району.

Автор: Микола ГУРЕПКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту