ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Національний парк таки буде!
06.03.2010 / Газета: Вісник Олешшя / № 19-20 / Тираж: 3416

Олешківським піскам (Цюрупинський район) присвоєний статус національного природного парку.

Відповідний указ № 221/ 2010 від 23 лютого підписав Президент України Віктор Ющенко.

Відповідно до документа, національний природний парк створять на території Голопристанського, Цюрупинського районів і Новокаховської міськради.

Загальна площа природного парку складе 8020,36 га. При цьому 522*2,3 га землі планується вилучити в землекористувачів.

Протягом 2010-2013 р. Міноборони разом з Херсонською обласною державною адміністрацією зобов'язані провести всі необхідні заходи щодо звільнення земельних ділянок колишнього авіаційного полігону «Херсон» від вибухонебезпечних об'єктів і передати землі в постійне користування НПП «Олешківські піски». У держбюджеті 2010 року Кабмін повинен передбачити кошти, необхідні для функціонування-парку.

Територія Олешк-івських пісків являє собою унікальнийдля Європи ландшафт псамофітних різнотравно-деревно-злакових степів, піщаних дюн, листяних гаїв.

Тут розміщується близько 500 видів рослин, близько 300 видів безхребетних, більше 60 видів птахів й 40 видів ссавців, середякиху Червону Книгу занесені ЗО видів комах, 4 види рептилій й 12 видів ссавців.

Відповідно до наукових ре7 комендацій, для степової зони територія заповідного фонду повинна становити 10%. Сьогодні заповідна територія Херсонської області вже становить 9,67% загальної площі (275441,2 га).

Ця інформація розміщена в Інтернеті та на „рядках, що біжать» у новинах деяких телеканалів. Редакції газети „Вісник Олешшя» тим більш приємно, що є Указ Глави держави про створення національного природного парку „Олешківські піски», бо вона (редакція) протягом принаймні двох десятків літ проблемі збереження унікальної Арени присвятила цілу серію публікацій. Журналісти „Вісника Олешшя» виносили цю тему також на обласний і загальнодержавний рівень.

У зв'язку зі створенням національного парку, жевріє така надія, більше уваги буде приділено збереженню прилеглих територій — плавень Нижнього Дніпра і піщаної Арени в цілому. Поки ж що за принципом „хватай мешки, вокзал отходит!», Арену посилено грабують, а в плавнях планують споруджувати портові термінали.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту