ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ЧОМУ ГОРЯТЬ ЦЕРКВИ?
15.03.2010 / Газета: Слава праці / № 10 / Тираж: 1880

За останні п'ятнадцять років жертвами вогню в Україні стали понад сімдесят церков. У зв 'язку з чим обласне управління МНС Херсонської області провело семінар для священиків на тему дотримання правил пожежної безпеки.

Загалом державний пожежний нагляд проводить постійну роботу з настоятелями церков щодо дотримання вимог пожежної безпеки в релігійних закладах. Обговорюються також результати інспекторських перевірок у релігійних закладах. На жаль, протипожежний захист церковних споруд викликає тривогу: бракує належної кількості вогнегасників, не всі дерев'яні конструкції просочені вогне-захисним розчином, у багатьох культових спорудах потребує ремонту електромережа. Особлива увага приділяється дотриманню правил пожежної безпеки під час використання обігрівачів та відкритого вогню.

Загальновідомо, що від часу набуття Україною незалежності в суспільстві активізувалися релігійні процеси. Відкриття нових церковних споруд водночас із реставрацією існуючих — це логічний етап процесу релігійного відродження. З поправкою на те, що епоха відкритого до всього світу суспільства принесла в цей процес новації: в Україні стали відкриватися не лише традиційні для нашого народу храми, а й молитовні досі незнаних течій і конфесій, до екзотичних включно.

Церкви — це споруди, які зараховуються до об'єктів із масовим перебуванням людей. Більшість із них є пам'ятниками архітектури, майже 90 % -дерев'яні, котрі в разі пожежі вигорають дотла.

На превеликий жаль, статистика нас зовсім не радує. Бо якщо 2008 року в Україні згоріли 19 церков, то 2009-го — вже 29.

Основні причини пожеж пов'язані з порушенням правил пожежної безпеки. Зокрема -правил експлуатації електромереж. У церкві не так просто виконати вогнезахист конструкцій, особливо тих, на яких є історичні розписи, проте наявністьу ній несправного електроустаткування — це вже на совісті священиків.

Особливе значення для безпеки культових споруд має своєчасне виявлення загорянь, а цього можна досягти із запровадженням системи пожежної автоматики. Сигнал про загрозу вогню від системи миттєво надходить до центру управління Державної пожежної охорони. З отримання сигналу розпочинається рятувальна акція.

Пожежі церков — це проблема не лише пожежників і священиків, а й усього суспільства. Зрештою, це своєрідний діагноз, бо якщо в Україні дотепер горять храми, це означає, що суспільство, на жаль, ще не в змозі викоренити це явище через власну слабкодухість.

Автор: Владислав ХМАРА, інспектор державного пожежного нагляду


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту