Звітно-виборна конференція Цюрупинської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок (далі УТМР), вже XIVза рахунком, намагалася оцінити здобутки і упущення райради товариства за 5-річний період. Очевидно, здобутків не так і багато, якщо доповідь голови Юрія Макаричева позначена тривогою за стан справ. Звичайно ж, час непростий, кризовий як в економіці, так і в суспільних відносинах, тому цим негативним явищам слід протиставити згуртованість та високу організованість.
Найперше: протистояти намаганням роздробити організацію на всіх рівнях, неправдами і нахабством посадити на мисливських угіддях комерційні структури, щоб, нічого не вкладаючи, мати зиск. Хоча за позитив у районі служить мисливський колектив, створений в «Іскрі» (с. Та-расівка).Тут мисливську фауну примножують і утримують кормозаготівлями. За всіма показниками піднімають авторитет мисливців району.
На жаль, роботу по закріпленню мисливських угідь ні на рівні первинних, ні на рівні районної організації хоча б достатньою не назвеш. «Хо-димо-просимо, а нам або відмовляють, або пускають по колу бюрократичної тяганини», — скаржаться голови первинних мисливських осередків. А це тому, що в них немає належного контакту і співробітництва з органами місцевого самоврядування. Райрада УТМР не забезпечила методичної підтримки своїм первинним. «Треба не пороги оббивати, а готувати грунтовно документи, — зазначив член президії обласної ради Віктор Синков, який взяв участь у роботі конференції. — Та наполегливо добиватись письмової резолюції, як того вимагає Закон України «Про звернення громадян». Ось тоді й виникає підстава для подальших дій по відстоюванню своїх прав на мисливські угіддя».
Відчувається, що керівництво такої потужної організації, як Цю-рупинська, що має високу фінансову рентабельність, втратило перспективи, вариться у власному соку, наголосив Віктор Синков. Свідчення цьому не тільки затягування процесу по закріпленню мисливських угідь, а й занехаяність подвір'я (хоча воно й не повністю УТМРІвсь-ке) і самого будинку мисливців та рибалок. Сказати б, що коштів бракує, так ні, гроші є. У всякому разі на будматеріали. А вже громадськість треба підняти на працю, в порядку трудоучасті.
Запитання про роль керівництва райради у процесі протистояння свавіллю різних діляг, Виноградівсь-кий голова Сергій Кравченко закінчив обуреною реплікою: «Нам кажуть, вирішуйте все самі, і з строками полювання, і в стосунках з владою. Отак ми й працюємо, толку не доб'єшся, відповіді немає на багато запитань».
Нам допомагає системністьу роботі, говорить голова Новомаячкі-вського мисливського колективу Анатолій Санін. Люди знають, що мають робити яку виконанні біотех-нічних заходів, так і в протистоянні негативним тенденціям. Організація поповнюється молодими любителями природи, розширюємо мисливські угіддя.
Сагівського голову Леоніда Сте-панського турбує низький рівень виховної роботи. Ми втрачаємо традиції старшого покоління, шириться байдужість. Обладнуємо альтанку для відпочинку не тільки мисливців, а й подорожніх. Знаходяться якісь покидьки, що все руйнують, глумляться над природою.
Конференція визнала роботу райради УТМР задовільною, вказавши у прийнятій постанові на першочергові завдання по закріпленню мисливських угідь. В найкоротші строки президії розробити довгострокову програму розвитку мисливського господарства та внести її для затвердження у Цюрупинську районну раду, як вищого органу самоврядування. Критичні зауваження, висловлені на конференції, доручено узагальнити президії та розробити заходи по їх виконанню.
Конференція обрала районну раду товариства, ревізійну комісію, делегатів на обласну конференцію УТМР
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |