ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Пожежі гасити нічим?
18.03.2010 / Газета: Новий день / № 12 / Тираж: 36600

Через несправність пожежних гідрантів і відсутність води на швидке приборкання вогню очікувати марно

«Буває, при пожежі в Бери-славі доводиться їздити за водою за п'ять кварталів. А люди в цей час ледве не з вилами на нас кидаються: мовляв, чому не поспішаємо побороти вогонь», — бідкається начальник СДПЧ-11 Бериславського районного управління МНС Геннадій Недовізій. Утім, змін на краще очікувати марно: з 48 наявних у райцентрі пожежних гідрантів тільки ЗО перебувають в «умовно» робочому стані, більшість із них потребує ремонту. А в деяких населених пунктах району навіть немає жодних пристосованих місць для забору води.

— Нещодавня пожежа в Ольгівці показала, до чого це може призвести. Крім того, всі знають про пожежу в житловому будинку в Новій Каховці: через нестачу води в місцевій мережі він постраждав так, що тепер не підлягає відновленню, — зазначив голова Бериславської райдержадміністрації Володимир Стеценко.

За словами першого заступника міського голови Берислава Сергія Шматова, місто виділяє кошти на ремонт протипожежних гідрантів. Проте їх недостатньо. «Востаннє був відновлений один гідрант.

Хоча ми знаємо місця їх розташування, з даними управління МНС не згоден: у робочому стані їх у нас значно більше. На мою думку, це непоганий показник», — підкреслив він.

— Стан протипожежного водопостачання в районі не тільки викликає занепокоєння, а й постійно погіршується. До того ж, у нас найгірший показник у Херсонській області, — констатує Геннадій Недовізій. — Ми неодноразово зверталися до КВУ «Бериславський водоканал» з проханням провести інвентаризацію гідрантів, але марно. Підприємство вважає, що ці гідранти не стоять у них на балансі. Навіть у центрі біля будівлі Бериславського РВ УМВС і ЦУМу на гідрантах прогнила різьба — а не дай Бог, виникне пожежа? Крім того, часто нашим пожежним дуже важко оперативно доїхати до місця виклику, особливо у нічний час: не видно доріг, доводиться запитувати у місцевих, де знаходиться потрібний дім. Щоб цього не було, сільським радам необхідно скорегувати схеми своїх населених пунктів. І зробити це потрібно найближчим часом.

Автор: Олег БАТУРІН


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту