Днями народний депутат України Юрій Одарченко провів прес-конференцію, на якій поділився з журналістами своїми думками з приводу важливих для нашої держави питань.
Народний депутат порушив проблему, яка безпосередньо стосується Херсонщини, зокрема, перспективи повернення в державну власність Херсонського машинобудівного заводу. Юрій Одарченко повідомив, що за вказівками Юлії Тимошенко була втворена тимчасова слідча комісія, яка досліджувала процеси приватизації в машинобудуванні та питання доведення до навмисного банкрутства Херсонського комбайнового заводу. Висновки комісії свідчать, що трансформація власності відбувалася із серйозними порушеннями законодавства. Підтиском фактів, виявлених тимчасовою комісією, у Верховній Раді був прийнятий у першому читанні закон про націоналізацію Херсонського комбайнового заводу.
- Ми заклали основу для того, щоб процес передачі майна заводу у власність держави відбувся швидко. Нам завадив голова облдержадміністрації Борис Сіленков, який гальмував ці процеси, — роз'ясниd ситуацію Юрій Одарченко. — Сьогодні ми бачимо, що Партія регіонів має можливість (і через свою більшість у Верховній Раді, і через своїх представників в органах місцевої влади) націоналізувати Херсонський машинобудівний завод протягом 1,5-2 місяців. Якщо цього не зроблять, то через 3-4 місяці відродити його як підприємство складного машинобудування буде неможливо. Адже власник, до речі, керівник Білоцерківської міської партійної організації Партії регіонів не сидить без діла: на заводі стахановськими темпами демонтують обладнання, лінія, яка передбачала конвеєр з будівництва комбайнів, уже вирізана, двічі змінена юридична адреса структури, яка має на балансі основні фонди підприємства. Це значно ускладнює судові розгляди. Як опозиція ми слідкуватимемо і аналізуватимемо, чи продовжить сьогоднішня влада нашу естафету.
А потім Юрій Одарченко висловив свою позицію щодо формування нового уряду України.
- Ми всі були свідками призначення нового Кабінету міністрів, яке відбулося дуже оперативно. Вже зараз можемо зробити певні висновки, — констатував народний депутат. — Перше, що, на мій погляд, викликає серйозне занепокоєння, — широке представництво в новому уряді бізнесу. Хоча до цього широко обговорювали тезу про те, що бізнес мусить бути відокремлений від політики. Зараз ця теза брутально порушують. Основна мета бізнесу — отримання прибутку від того ресурсу, що є в державі. Ось чому в період свого перебування на посаді прем'єр-міністра Юлія Тимошенко багато робила для того, щоб відокремити бізнес від влади.
Аналізуючи новий склад уряду, Юрій Одарченко зазначив, що присутність у ньому бізнесменів-мільйонерів Юрія Бойка на посаді міністра палива та енергетики, Віталія Хорошковського на посаді голови СБУ Бориса Колеснікова на посаді віце-прем'єра дає підстави глибоко замислитися над тим, чиї інтереси вони представлятимуть.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |