Як би ретельно не готувалися аграрії до весняних польових робіт, скільки б передбачливості не виявляли від несподіванок не застрахуєшся.
Через значну кількість опадів уперше за багато останніх років на початок весни грунти отримали сто відсотків потреби продуктивної вологи. Сівалки грузнуть в розмоклому грунті. Вносити мінеральну поживу на озимині довелося розкидачами мінеральних добрив, а вони є не в усіх господарствах.
Загалом по району станом на 9 березня ц. р. азотними добривами підживлено близько 10 тисяч гектарів посівів. Уся озимина отримала добрива у СТОВ «Отрада — Агро», ДП «Альфа Фарм». В окремих господарствах тільки в останні дні змогли вивести техніку на поля, раніше зробити це не дозволяв стан польових доріг (було грузько).
Ранні ярі сільгоспвиробники району планують посіяти нинішньої весни на 17518 гектарах, із них 17076 га відводять під ячмінь, 442 — під бобові культури. Можливо, стан посівів озимини примусить декого скорегувати планові намітки, але поки що сіяти яру пшеницю та овес бажаючих не знайшлося.
До весняних польових робіт підготовлено 821 трактор, 503 сівалки, 531 культиватор. За нормативами цього ніби й вистачає. Однак варто враховувати, що у багатьох середніх і дрібних господарствах зношеність тракторів та сільгоспінвентаря перевищує 60 відсотків, що може не кращим чином позначитися на темпах польових робіт.
За кілька днів (якщо дощі не завадять) хлібороби району масово виведуть техніку на поля. Успішної вам роботи, сільські трударі! Весна для селян пора особлива. Не дарма ж прислів'я стверджує, що весняний день рік годує.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |