ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Виконавець від початку до кінця
22.03.2010 / Газета: Вісник Олешшя / № 23-24 / Тираж: 3416

Мешканці багатоквартирного будинку № 1 по вул. Промисловій, хоча й живуть у ще офіційному гуртожитку, такі ж конкретні користувачі комунальних послуг, як і у звичайному за статусом житлі. Та й після приватизації конкретної житлової площі, яка обов'язково відбудеться, відрізнятимуться від мешканців звичайних будинків хіба що особливістю користування місцями загального призначення. Отож і житлові умови прагнуть мати нормальні.

Щоб привернути до своїх внутрібудинкових проблем увагу громади, скористалися можливістю озвучити їх через колективний лист на останній сесії міської ради. Про це уже йшлося у «ВО». Розгляд проблем цього будинку і пошуків шляхів їх вирішення зараз іде, як мовиться, у робочому порядку.

Перший заступник Цюрупинського міського голови Микола Колес'янкін разом із зацікавленими сторонами нещодавно намагався знайти спільний знаменник у водопостачанні названого будинку. Директор МКП «Водоканал» Василь Шатохін і надалі не проти надавати послуги, але на особливих умовах. Не користуватися свердловиною ТОВ «Технік» (одного із суб'єктів господарювання після розпаду колишнього заводу «Аметист»), а за кошти міськради пробити свою свердловину. Та й кошти за воду брати не з жильців будинку, а з «Цюрупинськкомунгоспу», який, на його думку, і має за все відповідати у будинку з гуртожитківською системою.

Олена Кулакова, від уже названого комунгоспу, заперечила таку особливість обслуговування цього будинку. Це обов'язок «Водоканалу» — надавати свої послуги без посередників від початку до кінця. І гуртожитки у цій справі не відрізняються ніде від звичайного житла. Отож і укладати договори з жильцями на надання і користування послугами, і збирати за них гроші має, як і передбачено законодавством, надавач послуг. Себто «Водоканал» зі своєю абонентською службою.

Представник ТОВ «Технік» Володимир Величко, якому, до речі, В.Шатохін пропонував взяти на себе водопостачання від початку до кінця (і гроші збирати), теж переконаний, що цією послугою має займатися «Водоканал». «Технік» на договірній основі готовий і надалі надавати можливість користуватися своєю свердловиною. Причому, воду, як і раніше, для населення відпускати з 50% знижкою. Вода у свердловині, за словами В.Величко, не тільки відповідає усім санітарним нормам, а й краща за якістю, ніж у місті. До того ж, на нову свердловину потрібно не менше 50 тис. грн. з міської казни. Навіщо такі витрати?

Поки що виходить, що у цьому році абонплату за воду з мешканців названого будинку брати нікому, ніби вони й справді нічийні. А дійде справа до приватизації житла, виявиться, що на ньому висить добрячий борг. Та й претензії за послуги без договору, як доведеться, кому пред'являти?

Після обговорення цього питання Микола Колес'янкін повідомив, що варіанти вирішення проблеми узгоджуватимуться з юридичними службами і Антимонопольним комітетом. Після цього буде прийнято остаточне рішення на виконкомі чи сесії.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту