ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Призначення пенсій: як правильно подати документи
25.03.2010 / Газета: Новий день / № 13 / Тираж: 36600

Пенсійний фонд України вніс зміни до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Відтепер за бажанням особи, яка працює, заяву на призначення пенсії може подати як представник підприємства (установи, організації), так і особисто пенсіонер за місцем проживання (реєстрації).

Окрім цього, згідно зі змінами, не вимагається оформлення подання підприємства (установи, організації), яке раніше обов1яз-ково подавали для призначення пенсій особам, котрі працюють.

Документи для чорнобильських пенсій

Зміни внесено також у частині документів, які треба подавати для зниження пенсійного віку під час призначення пенсії із застосуванням норм статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи». Наприклад, до заяви на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС та постраждалим унаслідок аварії додають залежно від категорії таких осіб документи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і довідку про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 9 березня 1988 року № 122, або довідку військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідку архівної установи, або інші первинні документи, у яких зазначено період роботи, населений пункт чи/об'єкт, де особа здійснювала роботи з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; посвідчення постраждалого внаслідок чорнобильської катастрофи й довідку про період (періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видану органами місцевого самоврядування.

Для підприємців

Також внесено зміни у Порядок у частині підтвердження періоду здійснення фізичною особою підприємницької діяльності. Передбачено, що період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності, крім осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування, з 1 липня 2000 року підтверджують даними персоніфікованого обліку за інформацією відділу персоніфікованого обліку. Період здійснення фізичною-особою підприємницької діяльності за спрощеною системою оподаткування до 1 січня 2004 року підтверджують спеціальним торговим патентом або свідоцтвом про сплату єдиного податку, або патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідкою про сплату страхових внесків, а з 1 січня 2004 року — даними персоніфікованого обліку за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

Документи, що подають утриманці

Внесено зміни у частині документів, необхідних для підтвердження факту перебування на утриманні непрацездатних членів сім'ї. Як документ, що засвідчує факт перебування на утриманні непрацездатних членів сім'ї, приймають довідки житлово-експлуатаційних або інших організацій з місця проживання (реєстрації) або довідки органів місцевого самоврядування:

— для призначення надбавок, компенсації — довідку про перебування на утриманні чи про спільне проживання з заявником;

— для призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника — довідку про перебування на повному утриманні померлого годувальника чи про одержання від померлого годувальника допомоги, яка була постійним та основним джерелом засобів до існування, або про спільне проживання з годувальником на момент його смерті.

У разі неможливості надати такі документи факт перебування на утриманні померлого годувальника встановлюють у судовому порядку.

Допомога на поховання

Особа, яка звертається по допомогу на поховання в управління Пенсійного фонду, подає заяву про виплату допомоги на поховання та довідку про смерть пенсіонера або витяг із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання.

У разі реєстрації смерті компетентними органами іноземної держави, у законодавстві якої не передбачено видачу зазначених довідок, замість довідки про смерть подають свідоцтво про смерть або інші документи, легалізовані в консульській установі.

Керівник управління Пенсійного фонду на звороті довідки про смерть або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть чи копії свідоцтва про смерть або іншого документа, легалізованих у консульській установі, для отримання допомоги на поховання здійснює запис про виплату допомоги на поховання з зазначенням дати й суми, яка належить до виплати, і завіряє печаткою.

На документах, згідно з якими здійснено виплату допомоги на поховання (довідці про смерть або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання чи копії свідоцтва про смерть або іншого документа, легалізованих у консульській установі), проставляють штамп «оплачено» з зазначенням дати з підписом особи, яка здійснила виплату.

Допомогу на поховання виплачують у розмірі, визначеному в чинному законодавстві України.

Допомогу на поховання не виплачують у разі смерті особи, яка перебувала на повному державному утриманні, крім випадків, коли поховання здійснюють члени сім'ї або інша особа.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту