ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Молодіжний радник сільського голови
25.03.2010 / Газета: Новий день / № 13 / Тираж: 36600

Дорослі часто звинувачують молодих у пасивності та небажанні братися за рішучі, серйозні та відповідальні справи, покликані покращити умови власного життя. Учні та студенти Білозерського району вирішили довести, що можуть не лише самотужки подбати про своє дозвілля, а й навіть порадити владі, як краще керувати селом. Для цього при кожній сільраді району незабаром планують увести експериментальну посаду молодіжного радника сільського голови.

З такою ініціативою нещодавно виступили члени Білозерської районної громадської організації «Молодіжний центр регіонального розвитку» (МЦРР), розпочавши цікавий проект «Молодь і влада: дозвольте дати пораду». На думку організаторів, це допоможе не лише активізувати сільську молодь району, а й знайти справжніх лідерів, яким було б цікаво відвідувати колегії та сесії сільської ради, де можна було б відстоювати інтереси молоді та дітей.

— На жаль, наша молодь сьогодні займає досить пасивну позицію щодо дій влади. Організовують у селі якесь дозвілля для молодих — добре, ні — значить так треба, — розповідає голова Білозерської районної організації ЦМРР Елла Петренко. — Ми ж вирішили активізувати учнів та студентів сільської місцевості, впровадивши цю експериментальну посаду. Звісно, вона не оплачуватиметься та діятиме лише за згодою сільських рад. Однак уже сьогодні більшість керівників сіл не лише не заперечують, але навіть вітають цю ініціативу.

За словами Елли Петренко, якщо проект вдасться втілити в життя, незабаром молоді люди самі радитимуть дорослим, що потрібно зробити, аби покращити не тільки їхнє дозвілля, а й загалом умови життя у селі.

Стати молодіжним радником сільського голови зможе далеко не кожен. Аби відстоювати права своїх ровесників, потрібно мати не лише бажання, а й організаторські навички та активну громадську позицію.

Тому для того, аби відібрати 22 претенденти на місця молодіжних радників, ініціатори проекту оголосили творчий конкурс на краще есе «Моя громадська позиція», яке до 15 квітня необхідно надіслати за адресою: а/с «Молодіжний центр регіонального розвитку», смт. Білозерка, Херсонська область, 75000.

— Проект реалізовується у кілька етапів. Протягом березня-квітня повідомимо нашу молодь про конкурс та визначимо переможців. У травні для обраних лідерів проведемо безкоштовний триденний семінар-тренінг, на якому разом складемо положення про радників з молодіжних питань, вислухаємо позицію кожного учасника про те, якою він бачить свою роботу, які механізми реального впливу вважаються кращими тощо. А вже з червня (якщо депутати сільрад не будуть проти) молодь приступить до роботи, —розповідає Елла Петренко. — Ці радники в першу чергу проведуть моніторинги молодіжних районних програм: з'ясують, які з них реально діють, а які задекларовано лише на паперах. Також вони проводитимуть численні опитування сільської молоді, даватимуть місцевій владі конкретні поради, як можна покращити власне дозвілля та відпочинок. А вже по завершенні програми «Молодіжний центр регіонального розвитку» планує організувати форум обласного рівня, на якому учні та студенти з інших районів вислухають звіти білозерської молоді, обговорять їх та визначаться, чи потрібно впроваджувати посаду молодіжного радника сільського голови і в своїх населених пунктах.

Автор: Вадим ЛУБЧАК


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту