К.Самойлик, працюючи у виборчому окрузі, зустрілася з головою Каховської районної ради М.Крупіним, взяла участь в обговоренні звіту міського голови О.Карасевича. Поспілкувавшись з каховчанами, в інтерв'ю «Каховській зорі» також дала відповідь на кілька запитань.
- Катерино Семенівно, прокоментуйте, будь ласка, вступ фракції КПУ до коаліційної більшості у Верховній Раді.
- Настав кінець епохи «помаранчевих», і ми його наблизили, ввійшовши до коаліції. І зробили це не просто так, а запропонувавши після першого туру президентських виборів В.Януковичу нашу політичну платформу. І В.Янукович з нею погодився: тези про першочергові завдання — розвиток економіки і забезпечення соціальних стандартів — взято саме з нашої політичної платформи. І якщо новообраний Президент України взяв до виконання нашу програму, то логічним кроком був наш вступ до коаліції.
Більше того, ми, комуністи, разом з нашими виборцями забезпечили необхідний для перемоги відсоток голосів і допомогли В.Януковичу стати на чолі держави. Таким чином, приєднання до парламентської більшості випливає з логіки наших дій, спрямованих на те, щоб відійшла у небуття «помаранчева революція».
- Країні загрожує скорочення видатків на соціальні потреби. Як це узгоджується з програмними установками КПУ?
- Наша позиція: економіка, економіка і ще раз економіка! Не буду наводити страшні цифри, досить фактів: удвічі скоротилися обсяги машинобудівної продукції для потреб сільського господарства, практично знищено виробництво добрив, м'ясо 10-річної давнини завозиться з Бразилії, а міністр агропрому отримує звання Героя України. Як же так? Адже всі говорили про те, що в України є два шляхи виходу із кризи: розвиток агропромислового комплексу і будівництво. Однак вірю в те, що будемо вкладати кошти у сектор реальної економіки, бо тільки з м відродженням можна вирішувати соціальні проблеми.
Люди справедливо запитували про високі зарплати і пенсії державних службовців. Але саме тільки їх скорочення не вирішить проблеми, для цього потрібно, щоб діяли і розвивалися підприємства всіх галузей економіки.
- Чи буде прийнято Закон про державні закупівлі? І чи не «заморозяться» в країні пенсії і зарплати?
- Президент наклав вето на Закон про держзакупівлі, — і це дуже добре, бо він підготовлений під одну політичну силу і її представника, що очолює тендерну палату. Не можна допускати, щоб одна особа розпоряджалася державними коштами на власний розсуд: тому — дам, тому — не дам. Треба прийняти чіткий і суворий закон, який би зробив неможливим відмивання грошей. Мені розповіла головний лікар одного з херсонських санаторіїв, в який кабінет і скільки треба було занести грошей, аби не зірвався оздоровчий сезон. Треба зробити так, щоб державні кошти, які заробляє народ, не стали принадою для корупціонерів.
Потрібно створити робочі місця для молоді, своєчасно виплачувати достойну зарплату. Від роботи підприємств залежить наповнення бюджетів місцевих рад і Пенсійного фонду. Наша партія категорично проти підвищення вікового цензу для пенсіонерів.
- Тож що чекає на Україну в найближчі півроку?
- Буде вкрай тяжко. А найбільша складність — з формуванням державного бюджету, адже податки зібрано, а вірніше — забрано аж по вересень. Гроші начебто є, але їх спрямовано на підтримку одного з кандидатів у президенти, навіть у приватний сектор. Наприклад, екс-прем'єр пообіцяла шахтарям мільярди гривень. Але що тоді робитимуть власники вугільних шахт, якщо держава замість них дбатиме про зарплату?
Рік буде складним. Тяжко буде всім, попереду — велика і непроста робота. Це треба відверто казати людям. Гадаю, що Президент України з цього приводу звернеться до українського народу.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |