На Херсонщині почала діяти перша мобільна група антиколекторів та правозахисників
— Викликають її тоді, коли за майном боржника приходять колектори чи охоронні служби комерційних банків, — повідомив Володимир Грінченко, керівник Херсонського регіонального представництва громадської організації «Ваша надія». — Прикладів свавілля охоронних служб банків, недобросовісних кредитних спілок чимало. Наша мобільна група готова прийти на допомогу,, тобто забезпечити правовий захист. Як показує досвід, колектори часто «наїжджають» незаконно, зухвало, з нахрапом. Присутність антиколекторів діє на них, як холодний душ. Віднедавна ми залучили до співпраці охоронне агентство. Люди зі зброєю роблять місію мобільної групи ще вагомішою.
Судячи з усього, мобільні антиколектори без роботи не залишаться. На позичальників продовжують полювання відділи стягнень та служб безпеки банків. До старих методів додалися нові — приписи нотаріусів.
— Відтепер квартиру можуть забрати не тільки за рішенням суду, але й за приписом нотаріуса, — стверджує Федір Олексюк, голова координаційної ради антиколекторів та правозахисників України. — Рішення судів, що приймаються без участі позичальника, є сигналом для «дій» Державної виконавчої служби та колекторів. А нинішній рік характерний тим, що банки почали масово продавати борги колекторам. Окрім того, деякі з них вдаються до відвертого шахрайства. Зовсім недавно стало відомо про новий метод обдурювання: замість того, аби повернути депозит вкладнику, банк перевів його гроші на картковий рахунок. Сам клієнт про це і не підозрював, а банк хитро уникнув відповідальності за депозитний рахунок. Ця оборудка означає, що тепер свої кошти клієнт побачить нескоро. Адже якщо депозити повертаються в першу чергу, то кошти з карткового рахунку — в четверту.
До речі, Херсонське представництво «Вашої надії» об'єднує вже більше тисячі членів і має свої філію в Скадовську, планує відкрити у Новій Каховці.
— З подачі антиколекторів у судах розглядається понад 100 справ, ще 500 перебувають у стадії підготовки, — зазначила Оксана Іванченко, юрист громадської організації.—Захищаємо і постраждалих вкладників «збанкрутілих» банків, які змушені видавати людям депозити маленькими порціями. Недавно вдалося виграти судову справу, яка дозволила клієнту одного з проблемних банків повернути депозит у розмірі 10 тисяч доларів.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |