На останній сесії Херсонської міської ради депутати затвердили програму розвитку міського пасажирського транспорту на 2010—2013 роки. За словами народних обранців, вона сприятиме не лише комфортнішим, але й безпечнішим пасажирським перевезенням в обласному центрі, якими нині курсують 776 автобусів за 46 маршрутами. За словами міського голови Володимира Сальдо, нова програма дозволить зменшити кількість маршрутів і змусить автоперевізників оновити техніку, відмовившись від машин малої пасажировмісності.
— Ми оптимізуємо кількість маршрутів їх стане максимум ЗО. Також прийнята програма передбачає не лише суттєве оновлення рухомого складу, але й впровадження сучасних автобусів, пристосованих до перевезення людей з обмеженими фізичними можливостями, — говорить міський голова.
Втім» частина депутатів вважає рішення поспішним, а програму недопрацьованою. Зокрема, народних обранців обурює прийняте рішення про співфінансування програми розвитку пасажирського транспорту міським бюджетом та підприємствами-перевізниками, загальні обсяги якого складають 17 млн. 360 тис. гривень.
— Безумовно, програма розвитку міського пасажирського транспорту вкрай необхідна, але не в такому вигляді, як її прийняли депутати, — переконаний депутат міськради Сергій Осолодкін. — Перевізники звикли лише заробляти на пасажирах. Суттєве співфінансування програми міським бюджетом лише сприятиме цьому.
Запам'яталася сесія міськради і прийняттям чотирирічної програми «Молодь Херсона», активно обговорюючи яку народні обранці майже не цікавилися запланованими заходами та витратами на них, натомість влаштувавши справжні, філологічні змагання. Депутати довго з'ясовували, що ж має стати основним пріоритетом в реалізації молодіжної політики: формування національної, громадської чи державницької свідомості молоді? Аби з'ясувати, чим взагалі відрізняються ці поняття, дехто з депутатів навіть звернувся до тлумачного словника.
— Для мене слово «націоналізм» — це фашизм! У нас багатонаціональне місто, тому в молоді повинні формувати громадянську свідомість, — переконана депутат міськради Світлана Корнілова.
Здивувало й те, що під час обговорення та прийняття важливої для міста програми у сесійній залі не було жодного лідера молодіжних громадських організацій чи ініціативних груп. Невже їм байдужі рішення влади?!
— Запевняю, що при обговоренні чотирирічної програми чимало молодіжних організацій міста вносили свої пропозиції, — розповів заступник міського голови Сергій Черевко. — Молодь і так розуміє, що програму депутати приймуть, але як фінансуватиметься вона — питання відкрите.
За словами віце-мера, минулорічну молодіжну програму міськвиконком профінансував лише на 64%.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |