ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ОСТРІВЧАН ЛІКУВА ТИМУТЬ СІМЕЙНІ ЛІКАРІ
01.04.2010 / Газета: Акценти / № 13 / Тираж: 5000

У поліклініці № 3 при комунальній Херсонській міській клінічній лікарні ім. Тропіних цими днями запрацювало відділення сімейної медицини -8 тисяч сімей мікрорайону «Корабел» відтепер лікуватимуться у 13 сімейних лікарів.

«Побудував поліклініку суднобудівний завод ще 25 років тому. На базі медичного закладу зараз ведуть прийом вузькі спеціалісти: невропатолог, ЛОР, гінеколог, працюють денний стаціонар та фізіокабінет», — розповіла про поліклініку її завідуюча Олена Кифорук.

Відкриття нового відділення — це результат трьохрічного впровадження «Програми реформування первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини», яка була затверджена Міськрадою у 2006 році. На навчання лікарів, ремонтні роботи та придбання необхідного обладнання упродовж трьох років було витрачено близько 310 тис грн, (170 тис — кошти міського бюджету, 140 — благодійні внески).

Херсонський міський голова Володимир Сальдо подарував медустанові прапор Херсона, а Лікарям побажав: «Такого вам довгого життя, щоб ви встигали спостерігати за здоров'ям свого пацієнта від його народження і аж до відходу у інший світ».

«Коли сімейна медицина в Україні тільки починала зароджуватися, в медичних колах відчувався скептицизм. Все тому, що тоді ще не були розроблені нормативні документи. На сьогодні вже все передбачено: є як відповідні постанови та накази, так і фінансування. З'явилася зацікавленість не тільки у лікарів, а й у населення. Адже потрапляючи до сімейного лікаря, людина отримує всю необхідну допомогу в одному місці. Скептицизм скоро остаточно зникне, адже за таким принципом сьогодні працюють всі передові країни світу.

Вперше в Україні сімейна медицина з'явилася в Львівській, Ужгородській, Волинській, Київській областях. У Комсомольському районі міста, на сьогодні, охоплено цією формою вже близько 25% населення, у місті — 30% херсонців», — розповів головний лікар комунальної Херсонської міської клінічної лікарні ім. Тропіних Леонід Ремига.

Що до початку прийому у сімейного лікаря — пацієнтові обов'язково вимірюють тиск, температуру, видадуть довідку про результати профілактичних щеплень чи, скажімо, результат флюорографічного дослідження.

На здобутих досягненнях керманич лікарні ім. Тропіних зупинятися не планує, оскільки через 4 роки медзаклад святкуватиме сторічний ювілей, то Леонід Ремига запропонував міській владі увіковічити пам'ять філантропів Афанасія та Ольги Тропіних, створивши меморіально-архітектурний комплекс.

Автор: Ольга ВОРОБЙОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту