Мало хто уявляє собі Великодні Свята без таких атрибутів як крашанки, писанки, паски — усе свячене, благословенне, освітлене трепетним полум’ям свічки. Світлий настрій в усіх вірян, особливо ж у тих, хто відстояв із тією свічечкою в руках всенощну службу й ніби оновився до життя, до весни, до воскресіння духовного.
Для того, щоб полум’я віри не перетворилося на лихо пожежі, на Херсонщині рятувальники МНС за рішенням Держпожбезпеки, заздалегідь, до 4 квітня, щоб не порушувати урочистої підготовки до найбільшого релігійного свята, почали перевірки культових приміщень — церков, костьолів, соборів та інших споруд, які використовуються вірянами для проведення богослужінь. І хоча за результатами перевірки жоден із храмів не був зачиненим, загальний стан їх безпеки рятувальників стривожив.
На жаль, перевірками виявлені численні порушення правил пожежної безпеки при експлуатації культових споруд. Більшість об’єктів не забезпечені первинними засобами пожежегасіння, не була проведена спеціальна обробка вогнезахисним засобом дерев’яних конструкцій, у багатьох закладах не здійснено замір опору ізоляції тощо.
Щодо установок пожежної автоматики, то вони у більшості випадків або відсутні або не відремонтовані, або ж обслуговуються неналежним чином. Сигнали пожежної сигналізації не виведені на пульти централізованого спостереження пожежної охорони. Джерела зовнішнього протипожежного водопостачання у 10% випадків недобудовані або не відремонтовані. Виявлені й порушення експлуатаційних вимог до дільниць електромереж. Головне, відповідальні за безпеку особи тільки в окремих випадках пройшли навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки.
Протягом останніх років в Україні сталося з десяток сильних пожеж саме у церквах, які спричинили не підпали недоброзичливців, а в першу чергу короткі замикання та порушення правил пічного опалення у зимовий період. Приєдналася минулого року до сумного списку й Херсонщина. Незадовільний протипожежний стан споруди призвів 21 грудня 2009 до займання у Святовоскресенській церкві у с.Василівка Каховського району. Пожежею, що почалася через порушення правил улаштування печей та димоходів, було сильно пошкоджене перекриття церкви. Збитки сягнули 30 000 грн., і це тільки тому, що пожежним, попри заметіль та снігові замети, вдалося вчасно прибути на місце події. Знаходься храмова будівля на відстані більш ніж 50 км від пожежної частини, десь у віддаленому селі — могла б згоріти вщент до приїзду вогнеборців по наших розбитих дорогах.
Що не кажи, але такі «випробування вогнем» зайві як для священнослужителів, так для бійців МНС та прихожан.
Просимо і вас, шановні віряни, також дотримуватися правил безпеки при поводженні хай і з маленькими, але з джерелами відкритого вогню — свічками, та з електрикою. Будьте уважними й обережними, не забувайте про правила безпеки й поведінки у багатолюдному місці.
Зі свого боку й керівництво ГУ МНС обіцяє тримати дане питання на постійному контролі. Адже мета у нас одна — щоб свято Воскресіння Христового залишалося світлим, добрим і радісним.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |