23 березня на засіданні колегії райдержадміністрації було розглянуто питання «Про взаємодію служб, структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій в роботі з попередження негативних проявів у підлітковому середовищі», «Про стан акредитації закладів первинної ланки охорони здоров'я району».
З першого питання доповідала начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Олена Ковтунюк. Вона зазначила, що для забезпечення належного рівня виконання зазначеного питання скоординовано роботу структурних підрозділів райдержадміністрації, організацій, установ та служб, органів місцевого самоврядування; діють районна програма подолання дитячої бездоглядності і безпритульності на 2006-2010 роки та комплексна програма профілактики злочинності в районі на 2006-201 Ороки; відпрацьовано механізм виявлення сімей та дітей, які опинилися в складних життєвих умовах, та створено Єдиний банк даних цих дітей; здійснюється систематичний контроль за умовами проживання, виховання і навчання дітей у цих сім'ях.
Олена Володимирівна сказала, що нині на профілактичному обліку перебуває 42 сім'ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, де проживає 82 дитини. Створено електронний банк даних зазначених родин. Під соціальним супроводом перебувало 58 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, взято під соціальний супровід 37 сімей, з позитивним результатом з соціального супроводу знято ЗО сімей. За станом на 16 березня під соціальним супроводом перебуває 33 родини, в яких виховується 71 дитина.
Налагоджено щомісячне взаємоінформування між службою у справах дітей та кримінальною міліцією у справах дітей районного відділу УМВС. Спільно розглядаються питання про повернення до навчання дітей, проведення профілактичних заходів, спільних рейдів. Питання попередження негативних явищ в учнівському середовищі перебуває на постійному контролі відділу освіти та загальноосвітніх шкіл. До профілактичної роботи залучаються лікарі, працівники служби у справах дітей, центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, кримінальна міліція у справах дітей, виконкоми селищної, сільських рад.
Співдоповідали зданого питання начальник відділу освіти райдержадміністрації Ольга С'єдіна, Братський сільський голова Геннадій Здановський, Степненський сільський голова Павло Воробйов, Анатолівський сільський голова Олександр Яворський, секретар виконкому селищної ради голова опікунської комісії при виконанні селищної ради Світлана Кутіщева.
Заступник голови райдержадміністрації Людмила Гладун зазначила, що робота з попередження негативних проявів у підлітковому середовищі є недостатньою, оскільки протягом року на території району сталося 3 нещасних випадки, в результаті яких загинуло троє неповнолітніх. Потребує активізації робота психологів з вивчення причин негативних проявів серед неповнолітніх та планування заходів щодо їх недопущення, робота опікунських рад і комісій при виконкомах сільських рад, слід поліпшити інформаційно-просвітницьку роботу в громадах, залучати дітей з неблагонадійних сімей до роботи в позашкільних закладах та до участі в гуртках закладів культури.
Підбиваючи підсумки обговорення першого питання, голова райдержадміністрації Павло Павлов зауважив, що навіть ті позитивні напрацювання, що стосуються попередження негативних проявів у підлітковому середовищі, а також спільна взаємодія служб, структурних підрозділів райдержадміністрації, установ щодо їх запобігання, зводяться нанівець, якщо в районі протягом року загинуло троє неповнолітніх. Тож, аби мати позитивний результат взаємодії вищезазначених установ, слід консолідувати їх зусилля щодо поліпшення роботи, спрямованої на попередження злочинності, наркоманії і алкоголізму, зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя серед неповнолітніх.
Про стан акредитації закладів первинної ланки охорони здоров'я району проінформував заступник головного лікаря центральної районної лікарні Вадим Щербань.
- Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку державної акредитації закладів охорони здоров'я» та Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» в районі проведено підготовку закладів первинної ланки охорони здоров'я до державної акредитації, — сказав Вадим Вікторович. – З метою контролю за її ходом та відповідно до вимог «Санітарних правил облаштування, обладнання та експлуатації лікарень» протягом минулого року неодноразово проводилися обстеження лікувально-профілактичних закладів району, а стан підготовки до акредитації розглядався на нарадах райдержадміністрації та висвітлювався в районній газеті «Червоний промінь».
Так, у минулому році проведено поточні ремонти в Степненській, Першопокровській, Новоолександрівській амбулаторіях і фельдшерських пунктах в селах Дем'янівка, Чеховка, Верхні Торгаї, Верхні Сірогози, Сірогози (тут відновлено водяне опалення та водопостачання), Степне, Братське, Заповітне, Новорогачинське, Змагання, Вільне та капітальний ремонт із заміною вікон та встановленням водяного опалення в Нижньоторгаївській сімейній амбулаторії. Впорядковано території Верхньоторгаївського, Дем'янівського ФП та Новоолександрівської сільської лікарської амбулаторії. Придбано фізіотерапевтичне обладнання для Братського та Заповітненського ФП. Відремонтовано сухожарові шафи Дем'янівського та Новопетрівського фельдшерських пунктів, холодильник Ново-рогачинського медичного закладу. Переведено в нове приміщення Партизанський ФП.
Вадим Вікторович зазначив, що в контрольний термін були готовими до акредитації лише Верхньосірогозький, Вільненський, Новорогачинський та Заповітненський медичні заклади первинної ланки.
В ході подальшої роботи до акредитації підготувалися: Нижньоторгаївсь-ка сімейна та Першопокровська і Но-воолександрівська сільські лікарські амбулаторії, Верхньоторгаївський, Сірогозький, Братський, Змаганський, Степненський, Дем'янівський та Но-вопетрівський фельдшерські пункти.
Не готові до акредитації з різних причин: Вербівська та Степненська лікарські амбулаторії, Чеховський, Комсомольський, Зерновський, Даль-ненський, Анатолівський і Догмарівсь-кий фельдшерські пункти.
З цього приводу голова райдержадміністрації Павло Павлов наголосив, що байдужість деяких сільських голів щодо вирішення цього питання просто вражає, адже за будь-яких обставин можна знайти шляхи для подолання проблеми, вжити дієвих заходів щодо усунення виявлених недоліків. До того ж, законодавство змушує сільських голів діяти в інтересах громади та піклуватися про здоров'я жителів села.
Рішенням колегії сільським головам вищезазначених виконкомів сільрад визначено термін (до 1 квітня) для усунення недоліків. У разі невиконання вимог матеріали буде передано до прокуратури.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |