На черговому засіданні колегії рай держадміністрації було обговорено питання про хід виконання районної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2007-2011 роки.
З доповіддю з цього питання виступив головний лікар районної лікарні Олександр Тимченко. Зокрема, він зазначив, що для забезпечення безперервного лікування та з метою соціальної підтримки хворих, які проходять амбулаторне лікування та дотримуються необхідних медичних приписів, з районного бюджету у 2009 році виділено 25000 гривень на їх забезпечення продуктовими наборами. Це дало позитивний результат — зменшилась кількість хворих, які переривають лікування.
Протягом двох останніх років вдалося стабілізувати ситуацію щодо поширення захворюваності населення на туберкульоз, а також смертності від цієї соціально небезпечної хвороби: у 2008 році виявлено 35 хворих, у 2009 — 36, смертність становила по 6 осіб. Стабільною залишається питома вага задавнених форм туберкульозу серед вперше виявлених хворих.
Усі лікувально-профілактичні заклади району були забезпечені туберкуліном у залежності від потреби. Показник охоплення дітей і підлітків туберкулінодіагностикою становить 98,1% (у 2008 році — 99,7%).
Позитивні зрушення спостерігаються в охопленні населення профілактичними флюорографічними оглядами: у 2008 році — 87,6% населення, у 2009 -99,3%. У результаті зменшилась кількість осіб, які два і більше років не проходили обстеження. Однак на території Новотроїцької селищної, Воскресенської, Федорівської, Новомихайлівської та Сергіївської сільських рад найнижчі показники охоплення населення профілактичними оглядами.
Хоч захворюваність у районі нижча, ніж по області, та епідемічна ситуація запишається напруженою. Не забезпечується повнота охоплення флюорографічними оглядами як працюючого, так і непрацюючого контингенту населення. Списки працюючих до райлікарні подають неповні. Недостатньо проводяться профілактичні огляди непрацюючого населення та пенсіонерів, а також осіб, які утримуються у тимчасовому ізоляторі райвідділу міліції.
У районі відсутня пересувна дезінфекційна камера для обробки м'яких речей.
Наш район займає друге місце в області за результатами рейтингу профілактики туберкульозу. Однак це не повинно стати приводом для самозаспокоєння — про це говорили у своїх виступах головний лікар Новотроїцького тубдиспансеру Валерій Богуславський, головний лікар санепідемстанції Микола Нестеренко, сільські голови Юрій Ганюков та Тетяна Тарасюк. Мова йшла про більш суворий контроль за проходженням профілактичних медоглядів, зокрема їх мають проходити всі члени сім'ї здавальників молока, про необхідність більш широко висвітлювати проблеми профілактики туберкульозу у місцевій газеті.
Підсумовуючи обговорюване питання, голова райдержадміністрації Наталія Пінчук наголосила на тому, що до виконання цієї програми причетні не тільки медики, а й чимало інших організацій та служб. Треба координувати їх діяльність і вирішувати проблему спільними зусиллями.
З обговореного питання прийнято відповідне розпорядження.
* * *
На засіданні колегії райдержадміністрації заслухано також питання «Про стан реалізації у районі вимог Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності (доповідала адміністратор дозвільного центру Алла Чаус) та звіт начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації Олександра Дяченка про стан роботи із зверненнями громадян. Начальник управління праці та соціального захисту населення Галина Гостева представила проект програми зайнятості населення Новотроїцького району на 2010-2011 роки. Його схвалено та буде винесено на розгляд сесії районної ради.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |