ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Конторський «общак»
06.04.2010 / Газета: Вісник Олешшя / № 27-28 / Тираж: 3416

Якщо судити по обсягу послуг, перелік яких вміщує півтора десятка пунктів, а надаються лише дві, то про що можна говорити? Поява такого листа на 64-ій позачерговій сесії міськради цілком обгрунтована. Голова управління Пенсійного фонду в Цюрупинському районі Тетяна Байкова просить вплинути на недисциплінованих роботодавців МКП «Цюрупинськ-комунгосп». У січні нинішнього року підприємством не сплачено 51,3 тис. грн. страхових пенсійних внесків, доповіла депутатам міський голова Людмила Зарічна, коментуючи цей лист. А загалом, додала вона, борг комунгоспу Пенсійному фонду становить 514 тис. грн.

Міський голова нагадала, що, оголосивши банкрутом попереднє підприємство — МКП «Комбінат комунальних підприємств», яке також мало більше 1 млн. грн. боргів перед Пенсійним фондом, ми фактично наступили на старі граблі. Хоча, заснувавши нове підриємство- МКП «Цюрупинськ-комунгосп», — почали з нуля. Та за неповні три роки знову напрацювали пенсійних боргів більш як на півмільйона гривень.

Але правда і в тому, зауважила Л.Зарічна, що аби платежі йшли через фінансові установи, на ці кошти одразу ж наклали б арешт.

Керівники комунальних підприємств такою фінансовою політикою самі себе і колектив загнали в тупик, — зазначила Л.Зарічна. — Ось чому гроші на зарплату вилучаються прямо з каси. Це підтверджено неодноразовими перевірками як нинішніми, так і за минулі роки. Більше третини фінансових зборів від загального фонду зарплати адмінперсонал забирає собі на зарплату. Звісно, що за таких умов платежі населення не можуть служити інноваційним проектам підприємства.

Правоохоронні органи давно б мали поцікавитись тим, яку комунгоспі «знімають касу», сказала Людмила Петрівна. Адже враховуючи ту обставину, що навіть у кризу МКП «Цюрупинськкомунгосп» у числі лідерів серед комунальних підприємств по кількості адмінперсоналу, неважко зробити висновок, говорить Л.Зарічна, що й у зарплатах себе тут не обділяють.

Такі зарплати, на думку Л.Зарічної, обумовили і високу вартість тарифів. Адже на всіх зібраних із населення коштів вже не вистачає. До конторського «общака» рядові працівники не допускаються — зарплату їм видано лише за січень.

Якщо колектив витрачає на зарплату 1 млн. 911, 1 тис. грн. (річний фонд зарплати), в т.ч. на утримання адмінперсоналу більше 600тис. грн., обурювались депутати, при цьому маючи фактично єдине джерело доходу — квартплату, то про що можна говорити?

Таке шикування і стало предметом розгляду на позачерговій сесії. Граничну вартість тарифів встановили на громадських слуханнях самі жильці — 85-90 копійок за один квадратний метр. Вони відмовились далі оплачувати неіснуючі послуги.

Тим більше, що Олена Кулакова, яка сама себе перепризначила директором МКП «Цюрупинськкомунгосп», заявила депутатам міський голова Л.Зарічна, не відмовляє собі в задоволенні пошикувати за рахунок населення. Навіть вивчилась «на економіста» за рахунок комунгоспу, сказала Людмила Петрівна. Та й сьогодні особливо не скромничає з грошима споживачів.

Візьмемо, для прикладу, зарплату директора — 5616 грн. Хтось із депутатів тут же прикинув: аби виплатити її, потрібно зібрати квартплату з жильців трьох дев'ятиповерхових будинків.

По дві дев'ятиповерхівки «коштує» зарплата головних спеціалістів.

У директора, виявляється, є не тільки діловод, а й секретар керівника. Із зарплатами людей з університетською освітою. А ще два персональні водії. Теж з «університетською» зарплатою.

Хто ж умудряється «проводити» через касу такі зарплати? Причому, обурюється міський голова Л.Зарічна, за цей «общак» ніхто не поніс ніякої відповідальності.

Новопризначений директор МКП «Цюрупинськкомунгосп» Юрій Посрєдніков заявив, що передусім покінчить з чиновничим розтринькуванням коштів.

Армія адмінперсоналу стрімко виросла в комунгоспі, говорить голова постійної депутатської комісії Тетяна Гурова, і, судячи із звіту, становить 74 проценти від штатного розкладу. «Чого вартий тільки загін бухгалтерів? — їх тут на 129 чоловік аж вісім! При тому, що за нормативами має бути один бухгалтер на 47 одиниць штату. Тут і одному бухгалтерові робити нічого, аби підрахувати грошові збори за квартплату».

Споживач уже засвоїв, кого утримує на своїй шиї, і не бажає платити більше. Можна допустити, що в директора є один водій (хоча й одному робити нічого, хіба що возити начальника на прогулянки містом). Але навіщо ще один? Невже в тарифах є така послуга, як «автомобільні витрати»?

«Самопроголошена» Олена Кулакова (контракту-договору з нею міськрада не укладала) взагалі не розмінювалась на дрібниці за рахунок населення. Вона розпорядилась виплатити колишньому директору Ігорю Захарову, поки він вимушено прогулював до винесення судом рішення про своє звільнення, досить солідну суму, повідомила депутатам міський голова Л .Зарічна. До того ж, додала вона, ще й з надбавкою — «за інтенсивність праці в нічний час». «На яких підставах, адже рішення суду не на користь позивача?» — дивується Л.Зарічна.

«ВО» вже розповідав, як у своїй трикімнатній квартирі влаштовує евроремонт колишній директор МКП «Цюрупинськкомунгосп» Анатолій Шкворченко. Це, звісно, похвально, але при цьому виставив рахунок... комунгоспу. Тільки після втручання ревізорів, які пригрозили зверненням до суду, він частково відшкодував витрати підприємству.

Гадаєте, Кулакова обурилась таким «фортелем» попередника? Нічого подібного! Як заявила Л.Зарічна, їй самій комунгосп оплатив навчання у вузі.

Звісно, що грошей на Зарплату, євроремонти, навчання у вузах вже не вистачає, потрібні вищі і ще вищі тарифи. Щоб «нагріти» споживача, зовсім не обов'язково надавати послуги. Головне — «касу зняти». Залишивши на пенсійних рахунках працівників — нулі.

Якщо розділити майже 2 млн. грн. на всіх, то вийде суща дрібниця — по 1280 грн. на душу. Тільки в однієї «душі» зарплата майже 6 тис, а в іншої — 600. А ця інша «душа» якраз нас і обслуговує.

Втім, якщо підвищать тарифи, конторському «общаку» повинно вистачити. А не вистачить — ще піднімуть.

ДО РЕЧІ, ми поцікавились, який штату комунгоспі наших сусідів — м. Гола Пристань, яка разом з Новою Каховкою зайняла І-ІІ місця в обласному конкурсі з благоустрою. Так от, у них усе навпаки: 70 відсотків якраз «обслуговуючого персоналу» — тобто, працівників, які безпосередньо надають послуги споживачам. А решта — адмінперсонал.

Автор: Анатолій ПОЛУФАКІН


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту