Зниклий з приходом весни сніговий покрив оголив, як ніколи, нашу засміченість. Замість радості у серці зойк: «Ой, якже ми захарастилися!»
Вкрай стурбований цим виконком Цюрупинської міськради оголосив для наведення повсюдного санітарного порядку не звичний місячник благоустрою, адвомісячник. На цей раз, за повідомленням заступника міського голови Ірини Демченко, всі разом ми прибиратимемо так, щоб не смітити.
З таким настроєм взятися за очищення міста, кожної вулиці, парку, скверів, кладовища вирішили учасники зборів громадськості, голів вуличних комітетів, які разом з керівництвом міськради зібралися на обговорення санітарних проблем і шляхів їх вирішення. Кричущих фактів аж забагато. Довжелезна прибережна смуга, заміські околиці, навіть сквери, парк і кладовище після кожного генерального прибирання знову згодом перетворюються у звалище сміття. Та й як інакше.
Скажімо, на одній з найдовших міських вулиць, Нижній, що виходить городами до річки, лише з 25 дворів сміття вивозиться згідно з домовленістю як оплачена послуга службою комунгоспу. А з решти куди? Куди зникає весь непотріб з подвір'їв інших вулиць приватного сектора? Відповідь знаходимо вуже названих громадських місцях.
Ось чому цього разу на зібранні активу міста вирішили дійти до кожного городянина не тільки із закликами до участі у двомісячнику, ай6 попередженням про невідворотну відповідальність. За пропозицією Ірини Демченко, найпроблемнішим жителям будуть вручені звернення виконкому міськради. Усім нагадають не лише про обов'язок згідно з Правилами благоустрою утримувати прилеглу територію в належному санітарному стані, а й про невідвогротну відповідальність за його порушення згідно зі ст. 152 Адмінкодексу України: від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А це зараз від 340 до 1360 грн. Причому, після складання протоколу на порушника в адмінкомісії уже немає такої міри покарання, як попередження. Висипав посеред вулиці сміття, захарастив прилеглу до подвір'я територію — приготуйся за це заплатити. Цьому сприятимуть і звернення до виконкому з вказанням адреси порушників за телефоном: 2-19-44.
Допоки, йшлося на зібранні, з господарями кожного будинку приватного сектора не буде укладено договір на вивезення твердих побутових відходів, як з жителями багатоквартирок, вивезення сміття на стихійні звалища триватиме. Відповідна комунальна служба увійде до виконкому з пропозицією механізму виконання такої послуги. Тільки невідворотність покарання змусить усіх городян не випускати на вулиці собак, через яких страждають не лише сторонні прохожі, ай листоноші, контролери необхідних усім служб.
Цього року після руйнівної зими особливо очевидна необхідність використати зекономлені кошти на вимушених розчищеннях стихійних звалищ для ремонту доріг, тротуарів. А щоб дійти задля цього не тільки фізично, а й до свідомості городян, вирішено використати усі можливості міськради, вуличних комітетів, спільно з працівниками міліції, санітарної служби. їх рейди стануть постійними.
Приберемо місто не лише з нагоди Великодня, поминок на кладовищі, урочистих зібрань у дні травневих свят, а й для того, щоб цього разу справді не смітити яку власній домівці! — вирішили на зібранні. Стало б це рішенням кожного з нас!
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |