ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Скільки коштує вода із Краснознам’янського каналу?
12.04.2010 / Газета: Чорноморець / № 29 / Тираж: 2265

Насправді працівники УВГ рахують вартість послуг, пов’язаних із подачею води із Краснознам’янської зрошувальної системи.

На нараду до Скадовського управління водного господарства приїхали представники Херсонського облводгоспу, районної влади, управління Північно-Кримського каналу, Цюрупинського міжрайонного управління водного господарства, керівники провідних господарств району, фермерських господарств та селяни-одноосібники. Форум вийшов представницьким, питання обговорювалось зі знанням справи.

Начальник Скадовського УВГ Володимир Острянський не замовчував проблем в очолюваному ним підприємстві. Минулого року управління для стабільної роботи недоотримало 4,5 мільйона гривень. Водне господарство змогло заробити 900 тисяч гривень.Потрібно оновлювати машинний парк, вік якого – 20-22 роки. 94 відсотки техніки повністю відпрацювали свій моторесурс. Недостатнє фінансування позначилось на ціні за послуги, пов’язані з подачею води.

Минулого року управлінням було укладено 56 угод про надання послуг. За останніх п’ять років кількість водокористувачів зменшилась майже утричі – у 2004 році їх було 153. На початку поливного сезону відновили гідротехнічні споруди, які демонтували наприкінці минулого року, щоб за зиму їх не розікрали. Ці роботи забирають близько 25 тисяч на рік. Починаючи з травня, ведеться боротьба із водоростями у каналах. Це теж затратна стаття.

Основна проблема управління Краснознам’янського магістрального каналу – утримання його в робочому стані. Щороку на це витрачають близько 300 тисяч гривень. Багато коштів йде на очистку відкритої міжгосподарської мережі.

Визначитись із ціною на послуги в нинішньому поливному сезоні заважає відсутність державного бюджету. Для одноосібників, які обробляють біля гектара землі, непросто отримати дозвіл на полив своїх земельних ділянок. Обласне управління екології вимагає від таких одноосібників оформлення дозволу на спецводокористування. Це утруднює і робить у кілька разів дорожчою процедуру оформлення поливу. Раніше отримання дозволів на полив займались сільські ради. Тепер їм заборонили це робити. На нараді вирішили звернутись із листом до Херсонського обласного управління екології з проханням спростити процедуру отримання дозволів на спецводокористування.

Керівники сільськогосподарських підприємств, фермери та одноосібники стурбовані тим, що досі не сформовано ціну на водокористування. Адже від вартості поливу залежить ціна продукції та рентабельність праці на землі. Навколо цього питання розгорілась справжня дискусія. Сільгоспвиробники висловили думку, що держава скинула всі проблеми на них і не збирається допомагати. Прозвучала думка: «Ми товаровиробники, а не грошові магнати. У нас болить голова за все – і за вирощену продукцію, і за купівельну спроможність українського споживача, і за зарплату працівників та податки».

Учасники наради вирішили направити лист до держводгоспу, в інші інстанції з проханням профінансувати вартість електроенергії для роботи головної насосної станції зонального каналу та інше.

Володимир Острянський наприкінці наради ще раз наголосив на тому, що питання вартості послуг лишається відкритим. Ціну буде оголошено окремо в індивідуальному порядку або на наступній нараді.

Автор: В.ГАЙДАЙ


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту