ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Звіт голови районної державної адміністрації
12.04.2010 / Газета: Трудова слава / № 14 / Тираж: 4714

ШАНОВНІ НОВОТРОЙЧАНИ!

Традиційно по завершенні року ми підбиваємо підсумки нашої з вами спільної праці, оцінюємо виконання основних показників програми соціально-економічного розвитку району, діяльності органів виконавчої влади та громадськості. Сьогодні ми вже можемо дати оцінку основним подіям року минулого, визначити, що вдалося зробити, а над чим ще належить працювати. Результати діяльності органів виконавчої влади можуть бути оцінені по-різному. Але час засвідчує, що наш район — єдиний організм, який живе і працює, а тому дуже важливо не зупинятися на досягнутому, йти вперед. І хоча минулорічні показники не такі значимі, як того хотілося б, результати є. І про це варто говорити.

У ПРОГРАМІ соціально-економічного та культурного розвитку району на 2009 рік були передбачені протикризові заходи. Однак фінансова криза в Україні виявилася значно глибшою. її вплив, на жаль, не оминув і наш район. Насамперед це позначилося на виконанні планових показників реального сектора економіки району. Виробництво валової продукції сільського господарства склало 271,2 млн. грн., що на 11,3 % менше рівня минулого року та на 5,1 % менше завдання. Сільгосппідприємства всіх форм власності отримали дотацій за рахунок коштів державного бюджету в сумі 5969,7 тис. грн., що вдвічі менше рівня 2008 року. Підприємствами промисловості району вироблено продукції на суму 66,6 млн. грн., що на 9,3 % менше минулорічного рівня та складає лише 88,8 % планового показника. На 24,5 відсотка скоротився протягом року обсяг перевезень, який склав 317,1 тисячі пасажирів.

ОДНАК, зниження у 2009 році темпів розвитку економіки району не можна назвати критичним. Сільськогосподарські товаровиробники спрацювали з рівнем рентабельності 20 %, отримавши близько 25 млн. грн. прибутків. Підприємства промисловості також спрацювали з прибутком, він становить 4,4 млн. грн. Незважаючи на зниження фінансових можливостей, машинно-тракторний парк сільгосппідприємств поповнився 89 одиницями нової техніки.

Не припинялося й будівництво. СТОВ «Світанок» завершило будівництво та обладнання сучасної молочнотоварної ферми на 500 корів. Завдяки залученню приватного інвестора ТОВ «Дніпро-Білогір'я», здійснено реконструкцію внутрігосподарської меліоративної мережі на площі 3230 га на території Новомиколаївської сільської ради.

НА ЗНИЖЕННЯ обсягів виробництва продукції ДП «Новотроїцькии елеватор» вплинуло рішення Держкомрезерву щодо надання державних замовлень на переробку зерна приватним підприємствам. Районною державною адміністрацією направлено відповідні звернення до Держкомрезерву, обласної державної адміністрації з метою розміщення державних замовлень на переробку зерна виключно на підприємствах державної власності, які входять до системи Держрезерву, одним з яких є наш елеватор.

У 2008 РОЦІ в районі розпочато реконструкцію ДП «Новотроїцькии ветсанзавод». З держбюджету на ці цілі було виділено та освоєно 1,6 млн. грн. У

2009 році в державному бюджеті на реконструкцію даного об'єкта було заплановано 2,4 млн. грн. Однак, незважаючи на звернення районної державної адміністрації до Міністерства агропромислового розвитку, ці кошти так і не були виділені. Міністерству агропромислового розвитку направлено пропозиції про планування даних видатків у 2010 році.

У період кризи мешканці району стали рідше користуватися послугами по перевезенню пасажирів. Тому райдержадміністрація основну увагу акцентувала на розширенні сфери надання автопасажирських послуг та підвищенні їх якості. З липня 2009 року відкрито нові автобусні маршрути: «Сиваське-Херсон» та «Новотроїцьке-Сиваське», з вересня — «Новотроїцьке-Двійне ч/з Воскресенське». У жовтні введено маршрут «Новотроїцьке-Новомиколаївка» та відновлено маршрут «Овер'янівка-Херсон», який продовжено до Залізного Порту.

ЗВАЖАЮЧИ на кризові явища та обмеженість фінансових ресурсів, у 2009 році активізовано роботу щодо залучення в економіку району додаткових інвестиційних ресурсів. Характерною ознакою минулого року було активне впровадження проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». І хоча дехто досить скептично оцінював можливість реалізації цього проекту, минулий рік наочно засвідчив: прагнення місцевих громад до змін, бажання спільно вирішувати проблемні завдання, а, головне, конкретна участь — вже половина успіху. У 2009 році в районі реалізовували відразу п'ять таких проектів на загальну суму 648 тис. грн., з яких 325 тис. грн. — міжнародна фінансова допомога в рамках програми ООН. Це проекти з реконструкції водопостачання на території Новопокровки, Володимиро-Іллінки та Олександрівки, переведення на електроопалення дитячого садка в селищі Сиваське, ремонт приміщення ФАПу в Ковильному.

У ПОТОЧНОМУ році завдяки участі у всеукраїнських та міжнародних програмах у районі реалізовуватимуть ще п'ять інветстиційних проектів. Початок уже зроблено: у 2009 році було ініційовано участь громад району в конкурсі на кращий проект місцевого розвитку, в рамках якого Дивненській сільській раді у 2010 році заплановано виділення з Державного бюджету 100 тис. грн. на реконструкції системи водопостачання. У рамках проекту «Рівний доступ до якісної освіти в Україні, який діє ще з 2007 року, завдяки співпраці нашого району з Міністерством освіти та науки України, зі Світовим банком реконструкції та розвитку, автобусний парк відділу освіти вдалося поповнити 8 новими автобусами, вартість яких складає 2,1 млн. грн.

ПРОТЯГОМ 2009 року наш район брав участь у конкурсі із забезпечення бібліотек комп'ютерною технікою та доступом до мережі Інтернет за рахунок позабюджетних джерел. Для участі у конкурсі проектів органів місцевого самоврядування та з метою залучення 200 тис. грн. коштів з державного бюджету, у 2010 році планується розробити проект реконструкції стадіону в Новотроїцькому. Загалом у 2009 році в економіку району інвестовано 45,6 млн. грн., що більше планового показника на 8,6 млн.

ПРОДОВЖУВАЛАСЯ копітка робота з оформлення права власності громадян на землю та присадибні ділянки. Станом на 1 січня 2010 року мешканцям району видано 18168 державних актів про право власності на землю, що складає 95,6 % від загальної кількості. Для активізації роботи по завершенні видачі державних актів на землю у 2009 році район розпочав співпрацю з проектом безкоштовного виготовлення та видачі державних актів, який фінансується Світовим банком. За даним проектом планується виготовити 864 державні акти. Підготовлено технічну документацію на виготовлення державних актів на території 9 сільських рад.

Тривала робота з передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення у комунальну власність шляхом визнання спадщини від умерлою. Надано дозвіл на виготовлення технічної документації та державних актів на право власності на земельні ділянки, які визнані від умерлою спадщиною, по Сиваській селищній, Одрадівській та Федорівській сільських радах. Станом на 1 січня 2010 року вже виготовлено 2 державні акти по Одрадівській сільській раді. У разі зняття мораторію на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначання, продаж даної комунальної землі дозволить залучити значні кошти на вирішення проблемних питань у селах нашого району.

РАЙОННА державна адміністрація упродовж минулого року вела активну роботу щодо сприяння підвищенню розміру орендної плати власникам земельних ділянок (паїв). У минулому році за оренду земельних ділянок (паїв) було виплачено 21,9 млн. грн. (для порівняння: у 2007 році дана сума складала 8,9 млн. грн.).

Тимчасовою комісією з інвентаризації договорів оренди землі було переглянуто та збільшено розмір орендної плати за 43 договорами оренди земель державної власності на території 11 сільських рад. Окрім того, на території району продано 16 земельних ділянок несільськогосподарського призначення для комерційного використання загальною площею 1,96 га на суму 413,9 тис. грн. Середня вартість 1 га проданої землі склала 211,7 тис. грн.

ОДНИМ із основних завдань районної державної адміністрації було залучення додаткових фінансових ресурсів та здійснення контролю за ефективністю їх використання у сфері освіти й медицини. Вплив кризових явищ на соціально-економічний розвиток району, звичайно, був відчутний, але робота над вирішенням основних питань життєзабезпечення району не припинялася. За рахунок коштів районного бюджету зроблено хімічне промивання опалювальних систем Громівської та Отрадівської загальноосвітніх шкіл на суму 68 тис. грн., капітальний ремонт опалювальної системи Ново-троїцької гімназії на суму 35,4 тис. грн. та Олександрівської загальноосвітньої школи — на суму 139 тис. грн., капітальний ремонт частини м'яких покрівель Новотроїцької гімназії (89,9 тис. грн.), Новотроїцької№1 (89,9 тис. грн.) та Новомихайлівської (14,6 тис. грн.) загальноосвітніх шкіл. Облаштовано внутрішні туалети у 18 загальноосвітніх школах району на загальну суму 73,9 тис. грн. Для Новомиколаївської загальноосвітньої школи придбано вентилятор з двигуном (6,5 тис. грн.), Сиваської №1 -електродвигун для опалювальної системи (3,2 тис. грн.). За рахунок залучених коштів обладнано комп'ютерні класи у Сиваській загальноосвітній школі №2 (67,9 тис. грн.), Метропільської (34,4 тис. грн.), Благовіщенської (34,4 тис. грн.). За рахунок залучених коштів проведено ремонт спортивного залу загальноосвітньої школи та реконструкцію системи опалення дитячого садка на території Василівської сільської ради. З червня 2009 року відкрито по одній додатковій групі у Новотроїцькому яслах-садку №1, Василівському та Сиваському №1 яслах-садку. Переведено з сезонного в постійно діючий Василівський дитячий садок. За рахунок коштів обласного бюджету проведено ремонт у Зеленівському дитячому садку на суму 90 тис. грн.

У 2009 РОЦІ вирішено питання введення в штатний розпис другої бригади швидкої допомоги в центральній районній лікарні (4,5 посади фельдшерів, 4,5 посади водіїв). Через відсутність фінансування з державного бюджету не вдалося продовжити реконструкцію харчоблоку центральної районної лікарні. Однак проведено реконструкцію теплотраси на суму 73,0 тис. грн., капітальний ремонт приміщень та будівлі хірургічного відділення — на суму 114,3 тис. грн. Закінчено поточні ремонти стерилізаційного кабінету та фізкабінету в поліклініці, кімнати гігієни в гінекологічному відділенні, котельні центральної районної лікарні, палати дитячого відділення (58,8 тис. грн.).

НЕЗВАЖАЮЧИ на досить обмежені фінансові ресурси, у минулому році з районного бюджету було виділено кошти для забезпечення виконання основних заходів районної програми «Ветеран». На безкоштовне лікування в амбулаторно-поліклінічних умовах використано 33,0 тис. грн. (464 ветерани); на зубопротезування — 50,0 тис. грн. (79 ветеранів); слухопротезування — 7,2 тис.грн. (15 ветеранів). На лікування 62 ветеранів в стаціонарі центральної районної лікарні витрачено 9,3 тис. грн.

Реалізація проектів за рахунок коштів місцевих бюджетів стала можливою завдяки активізації роботи з наповнення місцевих бюджетів, пошуку додаткових джерел надходжень. Так, до місцевих бюджетів у 2009 році вдалося залучити 21,9 млн. грн., що на 15,7 % або на 2,97 мільйона більше надходжень 2008 року.

ПРОТЯГОМ 2009 року вдалося реалізувати ряд проектів у галузі житлово-комунального господарства. Залучено кошти асоціації «Херсонкомунсервіс», за рахунок яких виконано роботи на артезіанських свердловинах та водомережах населених пунктів району на загальну суму 374,0 тис. грн. За рахунок обласного бюджету відремонтовано асфальтове полотно на вулицях Димитрова і 40 років Перемоги в Новотроїцькому, на вулиці Антипенка в Воскресенці. На мережі автодоріг загального користування виконано робіт на суму 2,536 млн. грн. при плані 853 тис. грн.

ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ площ лісових насаджень на території району, райдержадміністрація передала ДП «Новотроїцькии лісгосп» 565 га землі на території Сиваської селищної ради для висадження лісу. У 2009 році на даній землі висаджено дерева та чагарники на 88 гектарах. У поточному році ліс висадять на 100 гектарах.

Реформування агропромислового розвитку негативно позначилося на стані лісозахисних смуг. Виправити ситуацію можна лише закріпивши дані лісонасадження за певним господарем. Саме тому прийнято рішення про передачу лісозахисних насаджень на площі 1,6 тис. га. в постійне користування ДП «Херсонагроліс». Однак, у 2009 році не вдалося вирішити питання щодо залучення державних коштів на виготовлення проектів відведення земельних ділянок. Це стримує процес передачі лісонасаджень.

ЗВИЧАЙНО, у районі залишається багато проблем, які потребують розв'язання. Як швидко вони будуть вирішені залежить не лише від скоординованих дій органів влади, а й від позиції кожного жителя району. Хочу щиро подякувати всім громадянам нашого району, які не боялися труднощів, не опускали руки, а намагалися чесно й добросовісно виконувати покладені на них обов'язки. Я ціную кожну вашу пропозицію, шановні земляки. Ваша допомога і підтримка необхідні для вирішення нагальних проблем району. Адже лише разом, спільними зусиллями ми зможемо продовжити розпочаті справи та змінити ситуацію в районі на краще.

Автор: Наталя ПІНЧУК, голова районної державної адміністрації


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту