ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Без державної опіки
12.04.2010 / Газета: Вісник Олешшя / № 29-30 / Тираж: 3416

Затерте до дірок «Весняний день рік годує» як і раніше актуальне. «Не тільки день, а й весняна ніч», — перефразує відомий вислів начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Олег СЮЛЬЖИН. І наводить такий приклад. Ранньо-весняне підживлення озимих сільгоспвиробники району вели навіть уночі. І также стабільно, незалежно від погоди та політичної ситуації, сказав далі Олег Іванович, продовжують весняно-польові роботи.

Щедра на сніги зима, достатня кількість вологи та організована робота в полі дає надії на хороший урожай в 2010 році, вважає О.Сюльжин. Ніяких рекордів ми не поб'ємо, але з хлібом та іншою сільгосппродукцією будемо, впевнений Олег Іванович. Як аргументи наводить такі дані: з 18 тис. га посіяних у районі озимих у доброму стані 40 процентів, у задовільному — 45, слабких та зріджених-14.

- Зовсім незначна кількість загиблих посівів, — говорить Олег Іванович. — Частина з них уже пересіяна. На решті додатково будемо проводити обстеження, а потім уже вирішувати, що робити.

Зараз, за словами О.Сюльжина, рівень вологи в грунті такий, що дозволяє вести роботи в полі. При цьому, продовжує Олег Іванович, усі без винятку сільгоспвиробники працюють на власних коштах. Кредитів поки що нема. Як не виділяються кошти і з бюджету. Та навіть не зважаючи на це, за найоптимістичнішими прогнозами валовий збір зерна в 2010 році буде не менший, ніж у минулому — порядку 45-49 тисяч тонн.

На думку нашого співрозмовника, якщо вчасно проведемо комплекс заходів, спрямованих на захист посівів озимих від шкідників та хвороб («А такі передумови у нас є, — говорить Олег Іванович. — Засобів хімзахисту та пального накопичено достатню кількість»), то вдасться зберегти увесь очікуваний урожай. І то, якщо своєчасно засіємо частину площ кукурудзою на зерно, уточнює О.Сюльжин.

А врожаї помідорів та валові їх збори він взагалі вважає науковою фантастикою. Скажімо, та ж «Дніпровська перлина» у партнерстві з «Чумаком» стає агроформуванням по виробництву томатів для технічної переробки при середній урожайності далеко за 500 центнерів з гектара та валових зборах, які обчислюються сотнею тисяч тонн. Мета інвестицій ВАТ «Іскра» (голова В.Нагребецький), ФГ «Дніпро» (Б.Альошин), ВАТ імені Латиських стрільців (С.Хомулін), «Зернопродукта» (С.Бронніков) та інших товаровиробників-вирощування зерна пшениці. А «Інтегрованих Агросистем», «Артгласу» — інтенсивні технології по вирощуванню томатів для переробки. Ці інвестори добре знають ситуацію на ринку в Україні, ніхто нікому не заважає і, як правило, обходяться без опіки держави.

- Помітно й інше, — продовжує Олег Іванович, — інвестори рішуче налаштовані розширити саме поняття «кваліфікація». Якщо вже й беруть на роботу механізатора, то всебічно обізнаного, відповідального, здатного самостійно приймати правильні рішення. Звісно, що й платити такому треба відповідно. Добре, що такі на селі ще залишились...

Причину, на перший погляд, незначної кількості площ весняного засіву (1120 гектарів ярого ячменю, 1000 — ранніх овочів, 386 — гірчиці та 20 — гороху) в управлінні агропромислового розвитку пояснюють тим, що, скажімо, той же ячмінь на піщаних грунтах району дає слабкий урожай. Атому основну ставку зроблено на озимі культури.

Поступово виділяються кошти на відновлення меліоративної системи району, говорить Олег Іванович. Це дає змогу вже нинішньої весни подати воду на площу 10,4 тис. га. Крім цього, спеціалісти прогнозують залучення крапельного зрошення на площі до 3 тис. га.

Найбільше, що турбує сільгоспвиробників району, сказав на закінчення О.Сюльжин, це справедливі ціни на їх продукцію. «А з усіма іншими проблемами вони справляться самі», — запевнив Олег Іванович. Сподіваються аграрії і на додаткове фінансування агросектора з державного бюджету.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту