ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
За принципом «мовчазної згоди»
15.04.2010 / Газета: Новий день / № 16 / Тираж: 36600

Якщо підприємцеві не видали вчасно ані дозволу на діяльність, ані офіційної відмови, він може починати працювати і без нього. Адже з 1 квітня набули чинності зміни до закону про дозвільну систему — почав діяти принцип «мовчазної згоди» для підприємців.

Відтепер процедура реєстрації підприємств має бути значно спрощена. Якщо ви вирішили відкрити власну справу, зібрали для цього пакет документів і подали їх у дозвільний офіс, не потрібно чекати півроку на відповідь. Тепер якщо вам у визначений термін не видали дозволу (10 днів), але й не відмовили, чекаєте ще 10 днів — і можете працювати.

У представництві Держком-підприємництва у Херсонській області пояснили: коли подаєте документи до дозвільного центру, простежте, щоб адміністратор видав вам опис. Власне опис поданих документів з позначкою про дату їх прийняття і є підставою для початку господарської діяльності. Якщо ви зібрали неповний пакет документів, або вони оформлені неналежним чином, адміністратор не прийме заяви на отримання документів дозвільного характеру. Ще одне нововведення: замість копії свідоцтва про державну реєстрацію тепер потрібен витяг з Єдиного державного реєстру юридичних і фізичних осіб-підприємців. У Держкомпідприємництва вважають, що це суттєвий мінус, адже, по-перше, за це потрібно заплатити від 51 до 60 грн. По-друге, цей витяг дуже недовговічний, адже дані можуть змінюватися щодня. Втім, «терміну придатності» цього документа законодавство не передбачає. Скажімо, витяг зробили минулого тижня, а вчора це підприємство вже закрили. Хоча, з іншого боку, такий витяг дозволяє від-стежувати всю «біографію» суб'єкта господарювання.

Якщо отримали відмову — не варто хвилюватися. Врахуйте всі зауваження та зберіть пакет документів повторно. Якщо ви зробили все, як вимагали, дозвіл видати зобов'язані. Вигадувати нові причини відмови, які не були вказані попереднього разу, не можна.

Новий голова Держкомпідприємництва Михайло Брод-ський вважає, що разом із запровадженням принципу «мовчазної згоди» для реєстрації підприємств чи отримання дозволів треба запровадити його і для процедури ліквідації підприємств.

— У нас усі кажуть — треба дозволити реєструвати фірми легко. Так, але ми повинні створити умови закривати фірми легко. Я пропоную до «мовчазної згоди» включити закриття фірми. У законі повинно бути прописано, що треба зібрати, які документи. Зібрав, пакет підготував і відправив. Якщо йому за місяць не відповіли — все, фірма закрита. Це питання досі ніхто не може вирішити, тому що податкова не дає прийняти такий закон, — сказав Бродський.

Автор: Анатолій ЯЇЦЬКИЙ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.019
Перейти на повну версію сайту