ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Життєві проблеми залишаються
22.04.2010 / Газета: Новий день / № 17 / Тираж: 36600

Дотримання тендерної рівності в усіх сферах суспільного життя для більшості людей — поняття досить розпливчасте. А от у представників влади, котрі мають слідкувати за балансом можливостей жінок та чоловіків у різних сферах, до цього, здається, взагалі руки не доходять. Інспектувати органи виконавчої влади з питань дотримання тендерної рівності згідно з відповідним рішенням Кабміну від 5.11.2008 р. довірено громадськості. У період з жовтня 2009-го до березня 2010 року молодіжна організація «Нова генерація» здійснювала громадську експертизу діяльності облдержадміністрації щодо утвердження тендерної рівності в регіоні. Держслужбовці хоч і не чинили спротиву роботі експертів з офіційними документами, втім, і ентузіазму до виправлення зазначених помилок з урахуванням пропозицій не виявляли. Все дружно «відфутболювали» до управління у справах сім'ї, молоді та спорту. Мовляв, це їхній головний біль...

Аналіз офіційних матеріалів, наданих підрозділами ОДА, поглиблені інтерв'ю зі спеціалістами управлінь, відділів, спільно з залученими до проведення експертизи активістами місцевих громадських організацій засвідчив, що виконання затвердженої Програми з утвердження тендерної рівності в області, реалізація якої закінчується нинішнього року, надто ускладнене та заформалізоване невиправданою кількістю завдань та очікуваних результатів, які адекватно не забезпечуються відповідними заходами. На кшталт досить самовпев-неного категоричного зобов'язання «Досягти тендерної рівності в області до 2010 року». В ідеалі виходить, що мети досягнуто виключно в уяві розробників програми, а в області, як і в країні в цілому, реально не знято з порядку денного найбільш гострі «приземлені» проблеми. Скажімо, смертність чоловіків, як ніде в Європі, у нас на 10 років «молодша» за смертність жінок.

— Середня тривалість життя представників сильної статі ледве сягає 50 років. Левова частка чоловіків не доживають до пенсійного віку, — констатувала під час прес-конференції у прес-клубі «Новий день» голова «Нової генерації» Ольга Жукова. — Натомість після їх смерті увесь тягар утримання родини лягає на жінку, середня тривалість життя якої перевищує 60—62 роки. Є невеличкі села, де більшість населення — вдови похилого віку. Найхарактернішими причинами смерті чоловіків залишаються хвороби та нещасні випадки в. побуті та на виробництві. Інша суттєва проблема — зменшення ролі батька в родині, котрий переважно зайнятий заробітками на прожиття. Фактично обов'язки побутові та виховання дітей лягають на плечі дружини. Тож на подолання більшості проблем потрібно звернути неформальну увагу. І розглядати їх слід під різним кутом зору. Здебільшого цим опікуються неурядові організації з залученням коштів міжнародних донорів. Влада ж обмежується лише організаційним сприянням. На реалізацію затвердженої в області тендерної прог грами виділено лише на 23,3% від запланованого... Цим, імовірно, викликане відсторонене ставлення більшості відомств, які залучені до її реалізації. Прагнення охопити все при дефіциті ресурсів призводить до неефективності діяльності. Отож реальних змін.досі не відчувається. Тендерна складова громади абсолютно ігнорується і при розробці регіональних галузевих програм розвитку.

Автор: Олена НЕЧИПУРЕНКО


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту