Минулий парламентський тиждень, можна назвати антисоціальним, адже народні депутати так і не прийняли кілька законотворчих ініціатив, що стосувалися підвищення якості життя громадян.
Так, наприклад, не «пройшли» через Верховну Раду законопроекти, підготовлені депутатами-комуніста-ми. По-перше, не було прийнято зміни до Закону України «Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України», автором якого є лідер фракції КПУ Петро Симоненко, у якому зокрема йдеться про повернення заощаджень громадянам, про гарантії держави щодо повернення грошей, джерел та механізмів їх відшкодувань,
Петро Симоненко вважає, що у бюджеті країни повинен бути окремий рядок, що визначає суми та джерела повернення грошей громадянам. Джерело може наповнюватися за рахунок «спеціального податку на розкіш», податків з багатих людей тощо. Гроші можуть надходити і з обігу цінних паперів.
Лідер комуністів вважає, що повертати заощадженні! можна і не у грошовій (готівковій) формі, а за рахунок проведення оплати у безготівковій форм] за комунальні послуги, лікування, освіту дітей тощо.
Вже майже 20 років люди, у яких залишилися гроші в колишньому Ощадбанку СРСР чекають, що держава віддасть їм кровно зароблені гривні, прикро, але ні депутати ВРУ від Партії регіонів, ані члени «Блоку Литвина», так і не проголосували за цей законопроект.
Між словом і ділом — велика прірва, це жахливо, — обурена народний депутат України, член фракції КПУ Катерина Самойлик. — Не можна ж 20 років тільки брехати людям, треба вже щось і робити. Говорили під час виборів, що вже Сьогодні нам всім буде краще, а на ділі не голосують навіть за ті законопроекти соціального напрямку, які інші пропонують.
У народного депутата є всі підстави так говорити, адже її ініціативу щодо підвищення рівня життя українських вчителів, ті ж фракції Парламента також не підтримали.
13 квітня на сесії Верховної Ради України був розглянутий законопроект Катерини Самойлик «Про внесення змін до статті № 57 Закону України «Про освіту» щодо пенсійного забезпечення та оплати праці педагогічних працівників», згідно якого у вчителів України значно б поліпшилися умови життя та їхнє 'матеріальне забезпечення.
Тисячі педагогів по всій країні вже кілька років чекають, коли ж народні обранці врешті решт згадають і про них.
Законопроект, який пропонувала Катерина Самойлик, секретар Комітету ВРУ з питань освіти і науки, не набрав потрібної кількості голосів. Жодного голосу на підтримку так і не дали фракції Партії регіонів і «Блоку Литвина»,
- Під час зустрічей з вчителями та педагогічними працівниками вони ставлять одне й те ж питання, коли ми станемо людьми, на яких держава зверне увагу, — говорить Катерина Самойлик. — За свою важку і дуже потрібну країні працю виходячи на пенсію, вчитель отримує 700 гривень на місяць, і вдвічі менше, якщо людина йде на заслужений відпочинок за вислугою років. Я проаналізувала всі аспекти цього питання. Наприклад, коли говорять про статус держслуж-бовцядля вчителів, це означає в реальному житті, що у них вдвічі зменшується відпустка, за вислугою років йти на пенсію вони не мають права. Далі, сьогоднішнє навантаження 18 годин на тиждень, також зміниться і буде складати біля 40 годин... Скажіть, де їх брати? Це означає, що впаде не тільки якість навчання, а й зменшиться кількість вчителів, бо де взяти таке навантаження? Введення ж пропонованого мною закону вдвічі підвищить пенсію».
Дійсно, законопроект народного депутата Катерини Самойлик вкрай потрібен сьогодні країні, він не лише підвищить матеріальний рівень життя вчителів, а й підніме престиж цієї професії, заохотить йти працювати в освіту молодь. «Коштує» для бюджету закон 2 мільярди, що у масштабах країни не є великою сумою. Та все ж, не зважаючи на своєчасність та актуальність цієї ініціативи, законопроект не був прийнятий, його повернули на доопрацювання та повторне перше читання. Можливо, що через деякий час його можуть і зовсім «забути», адже, якщо він буде прийнятий, то Уряду доведеться «знайти» гроші.
Проте, дехто із депутатів не врахував твердого характеру та цілеспрямованості нашої землячки Катерини Самойлик. Вже цього тижня доопрацьований нею документ знов буде внесений на розгляд профільного комітету. А сама вона говорить, що докладе максимум зусиль, аби проект був прийнятий: «На зустрічах з виборцями мені постійно кажуть: дуже добре, що ви об'єдналися, без помаранчевих ви будете тільки краще працювати. Це так, але прийшов час, коли свої обіцянки, в які повірили виборці, треба виконувати. Але мене шокувало інше. В той же день, коли не прийняли мій законопроект, у Комітети на розгляд був винесений практично такий же проект закону, але авторами якого є депутат Зарубинський (блок Литвина) та Литвин. Де ж та чесність та правдивість, де порядність, про які ми так довго говорили під час виборів. Я шокована не тим, що є інший законопроект, є інші автори, я думаю, що робиться це задля того, щоб просто не підвищувати пенсії вчителям. Як же ми відносимося до людей, які нашим дітям віддають своє серце. Чому ми натомість нічого не віддаємо вчителям?
Незважаючи на те, що ми в коаліції, але будемо й надалі підтримувати всі соціальні проекти, які б політичні сили їх не пропонували.
А особисто я зроблю все, щоб вчителям пенсії було підвищено. Думаю, вдруге 226 голосів повинно знайтись. Якщо — ні, то будемо ставити питання: нащо та коаліція, якщо навіть соціальні законопроекти не можемо прийняти. Ті зміни, які дійсно чекають люди», — підсумувала Катерина Самойлик.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |