ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ПОДАТКІВЦІ БОРЮТЬСЯ З ТІНЬОВОЮ ЗАЙНЯТІСТЮ
22.04.2010 / Газета: Акценти / № 16 / Тираж: 5000

Працівники ДПА України Херсонській області з початку року виявили 765 фактів тіньової зайнятості. Як повідомила під час прес-конференції начальник управління оподаткування фізичних осіб обласної податкової Олена Кравченко-Скалозуб: 345 осіб (з виявлених) працювали без належного оформлення трудових відносин у сфері торгівлі, 37-у сфері громадського харчування, 87 — у сфері роботи з нерухомістю, решта — у інших видах діяльності.

Додатково перевіряючі виявили невиплати доходів громадянам у 27 юридичних осіб та у 4 підприємців. Тим, хто «попався», було донараховано майже 2 млн грн податків штрафних санкцій та пені, з яких до бюджету вже сплачено 445 тис грн.

Кодекс законів «Про працю» регулює стосунки між працедавцями і працівниками, втім часто перші — законами нехтують, а другі — їх не знають. Олена Валентинівна впевнена: знання — найкраща зброя.

- Є 2 форми прийняття на роботу: відповідно до трудової книжки та згідно з трудовою угодою. Трудова книжка — це основний документ, у якому відображається стаж роботи людини, це гарантія того, що особа прийнята на роботу.

Оскільки людина може працювати на кількох роботах, а трудову книжку дозволено зберігати лише в одному місці, то Міністерством праці була затверджена форма трудової угоди, що може укладатись між працедавцем і працівником.

Пам'ятайте, в угоді має обов'язково бути зазначено: розпорядок роботи — 8-годинний робочий день (якщо людина працює більше 8 годин на добу, або в нічний час, то сума нарахованої заробітної плати має подвоюватися), обов'язковою є наявність обідньої перерви, відпустки.

Заповнюється угода в 4 екземплярах: для центру зайнятості, органів державної податкової служби, працедавця і найманої особи,

Якщо з громадянином не заключають трудову угоду, він не має ніяких гарантій, що йому взагалі буде виплачена хоч якась копійка із заробітної плати, — дала власні поради Олена Кравченко-Скалозуб.

Подеколи, наймаючись на роботу, людина стикається з вимогою пройти випробувальний термін, здебільшого — без оформлення якихось юридичних відносин з працедавцем, і без отримання працівником, що знаходиться на випробуванні, зарплатні.

Погоджуючись на такі умови, по закінченню відпрацьованого випробувального терміну, дуже часто, людина знову опиняється на вулиці та без грошей. На останок їй, у кращому випадку, скажуть: «Ви нам не підійшли». Олена Валентинівна радить: «Якщо вам пропонують пропрацювати кілька тижнів на випробувальному терміні, без відповідного документального затвердження співпраці з працедавцем, не погоджуйтеся. Сплата податків за особу, що повноцінно працює та за ту, що поки знаходиться на стажуванні однакова. До того ж, якщо ви стажер, до вас мають приставити офіційного працівника».

Автор: Ольга ВОРОБЙОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту