ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ВСЕУКРАЇНСЬКА СТУДЕНТСЬКА ОЛІМПІАДА У ХЕРСОНІ
22.04.2010 / Газета: Акценти / № 16 / Тираж: 5000

Минулого тижня Інститут філології та журналістики Херсонського державного університету зустрічав студентів-філологів вищих навчальних закладів з усієї України. Традиційно саме Херсон радо приймає учасників Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю «Українська мова і література».

Іля участі в олімпіаді прибули переможці І ета-|пу: 65 студентів з 39 вузів України, з них 41 особа -представники класичних і 24 студенти — педагогічних університетів. На урочистому відкритті до всіх учасників з привітальним настанов-чим словом звернувся директор інституту філології та журналістики ХДУ Володимир Олексенко: «Я вітаю вас на Херсонській землі. Бажаю успіху, приємних хвилин спілкування та нових знайомств».

З якими сподіваннями приїхали у Херсон учасники олімпіади? Студентка Дніпропетровського національного університету Юлія іванчукова відповідає: «Я вперше беру участь у такому змаганні, проте сподіваюсь здобути певний досвід і нові враження, випробувати свої сили і проявити свої найкращі знання. Прагну пов'язати своє життя з учительською діяльністю, саме тому ця олімпіада для мене і важлива, і цікава».

Інші учасники зауважили, що це конкурс високого рівня, тому головним є участь у ньому.

Професор Пентилюк Марія Іванівна наголосила, що учасники олімпіади — це теперішня і майбутня філологічна еліта нашої держави і закликала до служіння своїй мові і рідній-Україні. Про статус олімпіади свідчить і склад журі, до якого увійшли: голова — доктор філологічних наук, професор, завідувач відділу граматики Інституту української мови НАН України К. Г. Городенська; члени журі: викладач Дніпропетровського університету внутрішніх справ А, М, Поповський, представник Київського університету біоресурсів і природокористування С. С. Краль, викладач Запорізького медичного університету 0. Д. Турган. Дана суддівська команда мала забезпечити об'єктивність оцінювання студентських робіт.

Окрім олімпіад них випробувань гості мали можливість ознайомитися з містом, відвідати музей історії ХДУ. Програмою олімпіади було передбачено проведення майстер-класів професора Пентилюк М.І. «Концептуальні засади профілізації мовної освіти» та доцента Н. Д. Чухонцевої «Гендерні аспекти сучасної літератури української діаспори».

Голова оргкомітету олімпіади, проректор з наукової роботи ХДУ Валентина Фєдяєва дала свій коментар стосовно роботи з обдарованою студентською молоддю: «Упродовж 8 років Херсонський державний університет гостинно приймає учасників Всеукраїнських студентських олімпіад з різних наукових дисциплін. Як правило, наші вихованці показують високий результат і рівень підготовки. Минулого року за підсумками усіх проведених в Україні олімпіад і конкурсів наші студенти увійшли в десятку кращих. Ці досягнення радують і сподвигають професорсько-викладацький склад університету на творчу співпрацю щодо захисту студентських наукових робіт».

Підводячи підсумки роботи Всеукраїнської студентської олімпіади з української мови та літератури, журі визначило певні недоліки у знаннях її учасників: недостатністьлітератур-ного фактажу, неточність вживаної термінології, пере важність публіцистичного стилю у відповідях, бідність словникового запасу. Рівень завдань досить високий, тому не всі учасники успішно впоралися з ними. «Проте олімпіада відбулася, є переможені і є переможці», — прокоментував професор Володимир Олексенко.

Серед класичнх університетів дипломи III ступеня одержали Оксана Лихожан, студентка ХДУ та Ірина Москалюк, студентка Прикарпатського національного університету. Дипломом II ступеня нагороджено Аліну Клочкову, студентку ХДУ. Вищу нагороду, диплом І ступеня отримала студентка Сумського державного університету Олена Євтушенко. Вона публічно висловила подяку організаторам олімпіади за чудову організацію і теплий прийом. Особливу подяку вона виразила своїм керівникам, адже саме вони доклали максимум зусиль до її підготовки. А як відомо, краща винагорода для вчителя — успіхи і досягнення його учнів.

Серед педагогічних університетів диплом НІ ступеня заслужила студентка Тернопільського національного педагогічного університету Марія Крупа. Дипломом II ступеня нагороджена студентка Кіровоградського державного педагогічного університету Анна Тільнова та студентка Уманського державного педагогічного університету Ірина Казьмірук. Найвищу нагороду, диплом І ступеня, одержала студентка Південноукраїнського національного педагогічного університету Надія Павлюк. Саме студенти педагогічних вузів показали кращі теоретичні знання, а це свідчить про більше використання знань на практиці.

Цього року крім основних призових місць було визначено переможців в окремих номінаціях: «За ґрунтовні знання з української мови та літератури», «За творчий підхід до виконання завдань», «За ґрунтовні знання з української літератури», «За оригінальне бачення літературознавчих проблем», «За творчий підхід до методики викладання української літератури».

Наступного року, вже традиційно, саме Херсонський державний університет зустрічатиме найкращих знавців української мови та літератури.

Автор: Поліна РИЖОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту