Руки загребущі
Правоохоронні органи розслідують зараз схему доведення до банкрутства одного з найбільших підприємств регіону — ЗАТ «Красень». Про це заявив в прямому ефірі телерадіокомпанії «Скіфія» голова ОДА Анатолій Гриценко.
За його словами, причиною доведення до банкрутства ЗАТ «Красень» є бажання заволодіти земельною ділянкою в центрі Херсона. ЗАТ «Красень» (колишня швейна фабрика «Більшовичка») спеціалізується на виробництві верхнього одягу, чоловічих та жіночих костюмів. Продукція цього підприємства відома не лише на вітчизняному ринку.
Вночі 27 квітня 2009 року, в результаті силового захоплення адмінбудівлі та виробничих приміщень «Красеня», до управління цим підприємством прийшла нова адміністрація. За фактом тих подій прокуратура області порушила карну справу.
Після захоплення «Красеня» близько 170-ти його працівників пікетували будинок облдержадміністрації та обласної ради з вимогою якнайшвидшого відновлення роботи підприємства і повернення на свої робочі місця.
І де ті гроші брати...
Сума обсягу продукції, випущеної та реалізованої бавовняним комбінатом у першому кварталі поточного року, є меншою, ніж сума наявної на цьому підприємстві заборгованості по заробітній платі. Даний факт оприлюднив голова правління ВАТ «ХБК» Анатолій Гамбарян.
За його словами, протягом трьох перших місяців 2010 року підприємство випустило та реалізовало продукції і надало послуг на 2,81 млн. гривень. У той же час, заборгованість по зарплаті на 1 квітня 2010 року становила тут 2 млн. 997 тис. гривень.
Як підкреслив Анатолій Гамбарян, із зазначених 2,81 млн. гривень було виплачено як заробітна плата 1 млн. 703 тис. гривень. Решту грошей витратили на оплату електроенергії та купівлю сировини для подальшої роботи підприємства.
У той же час, у порівнянні з 1 вересня 2009 року, сума заборгованої зарплати зменшилась на ВАТ «Херсонський бавовняний комбінат» більш ніж на 650 тис. гривень.
Наших убирают с рынка?
Николаевское управление по защите прав потребителей при проверке супермаркета сети «ЕКО-Маркет» забраковало хлебобулочные изделия 4-х наименований производства ООО «Агрофирма» Хетеко» (Херсон). Как отмечается в справке, «из-за несоответствия требованиям нормативных документов по органолептическим показателям».
Примечательно, что при проверке универсама «Сільпо» была забракована продукция другого конкурента николаевских хлебопеков — ТМ «Булкин» ОАО «Одесский каравай». Также якобы «по органолептическим показателям».
В свое оправдание проверяющие заявили, что, дескать, проверять продукцию мини-пекарен вообще достаточно сложно (в их накладных зачастую отсутствует полное название изделия сорт и вес, время выхода из печи и срок годности). Однако, согласитесь, такая «выбраковка» продукции преимущественно из соседних областей больше напоминает попытку вежливо удалить с рынка конкурентов.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |