Напередодні роковин Чорнобиля в регіоні ініціювали Інтернет-обговорення проблем, пов’язаних з аварією на ЧАЕС, а також провели тематичне бліц-опитування. Про це повідомили у відділі взаємодії із ЗМІ та зв’язків з громадськістю при ГУМНС в області.
У письмовій формі, цілком анонімно й добровільно, був запропонований двомовний бланк інтерв’ювання, що містив такі питання: чи вплинула, на вашу думку, аварія на Чорнобильській атомній електростанції 26 квітня 1986 року на життя м. Херсона та його мешканців, які заходи, на ваш погляд, для поліпшення радіологічної ситуації повинна й може вжити влада міста, області, держави, що могли б зробити особисто ви, для того щоб убезпечити себе та своїх близьких від наслідків аварії на ЧАЕС?
Взяти участь в опитуванні було запропоновано близько 2000 людей, проте більшість з них відмовилася. Були отримані в результаті бліц-опитування відповіді 300 респондентів, узагальнили також дані Інтернет-опитування.
Один з висновків, який зробили фахівці: більшість опитаних уникають розмов про Чорнобильські події, намагаючись зберегти уявний спокій та стабільність. Цілком імовірно, що таке ставлення не до самої проблеми аварії на ЧАЕС: люди трохи втомилися від постійних громадських обговорень та sms-голосувань, і просто не хочуть брати участь у подібних заходах.
Переважна більшість тих, хто погодився взяти участь в опитуванні, попри щільний потік інформації, перебувають у непевності щодо стану речей на сьогодні та щодо можливих шляхів виправлення ситуації . Інформація, якою вони володіють, суперечлива і безсистемна.
Значна кількість опитаних у всьому (хворобах, зубожінні, екологічних проблемах) не стільки шукають конструктивних шляхів подолання наслідків, скільки схильні звинувачувати державу та урядовців, вимагаючи від них дій та заходів. У розв’язання проблеми люди не вірять, а основними напрямками роботи вважають контроль за діючими АЕС країни та запобігання повторного лиха. А крім того — фінансове забезпечення і постраждалих, і ліквідаторів, і решти населення для профілактично-лікувальних заходів.
Лише незначна частина опитаних ставиться легковажно і не обтяжує себе інформацією. Ще менша частина вважає єдиним способом захисту міграцію до екологічно чистих регіонів або еміграцію до інших країн, які не були піддані впливові радіації
Решта громадян (а це приблизно четверта частина опитаних) готові долучитися до розв’язання проблем і самостійно, і у складі певної політичної партії чи контролюючих органів.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |