Вода з артезіанської свердловини, розташованої на території Громівської експлуатаційної дільниці Новотроїцького управління водного господарства, користується неабияким попитом у мешканців району. Особливо багатолюдно біля неї, коли у Громівці базарні дні. Розпродавши товари, продавці їдуть до свердловини, щоб запастися водою для приготування їжі на весь тиждень.
- Дану артезіанську свердловину №15-501 пробили у 1976 році. Воду з неї використовували для розмочування фунту в період будівництва каналу Р-2 на території району. Глибина свердловини становить 61 метр, проектна продуктивність -0,072 кубічних метра в секунду. На баланс Новотроїцького управління зрошувальних систем свердловина була передана у 1987 році, — розповіла начальник відділу водних ресурсів Т. С Андріїшина.
Тривалий час свердловина була самовиливною. Що вода в ній значно смачніша і м'якіша, ніж у інших артезіанських свердловинах населених пунктів району, знало чимало людей. Однак масово приїздити сюди запасатися водою мешканці району почали в останнє десятиліття.
У 2006 році працівники Громівської експлуатаційної дільниці самотужки обладнали свердловину баштою Рожновського та водорегулюючими пристроями, що дозволяє більш ощадливо використовувати воду.
Якість питної води на території населених пунктів району контролюється державним закладом «Новотроїцька санітарно-епідеміологічна станція». За інформацієюлікаря-гігієніста О. М. Кузнецова, «проблемними» для нашої води є загальна жорсткість, сухий залишок та вміст хлоридів і сульфатів. Показники їх суттєво перевищують нормативи. У воді зі свердловини №15-501 дані показники в межах норми. Якщо, наприклад, у середньому по району жорсткість води складає 16мг-екв/дмЗ(в 1,6 раза вище норми), сухий залишок — 1263,8; хлориди -525,0; сульфати -711,8мг/дмЗ, то жорсткість води з указаної свердловини перевищує нормативний показник лише у 1,1 раза, сухий залишок менший, ніж у середньому по району на 168,6 мг/дмЗ, хлоридів менше удвічі, сульфатів — на 79 мг/дмЗ. Тобто значно вища якість води в свердловині 15-501 підтверджується лабораторними дослідженнями. Так що вподобали її мешканці району не випадково.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |