Найбільша ядерна техногенна катастрофа у світі відбулася на Чорнобильській АЕС у ніч на 26 квітня 1986 року. Внаслідок цього була забруднена територія площею 160 тис. квадратних кілометрів, постраждало майже 5 мільйонів людей, заражено радіоактивними нуклідами близько 5 тисяч населених пунктів. Постраждали північна частина України, захід Росії і Білорусія. В грудні 2000 року станція була зупинена. Та ніхто не в змозі зупинити наслідків страшної трагедії, що поглинула людство. На жаль...
У ліквідації аварії на ЧАЕС брали участь 28 жителів нашого району. В червні 1986 року 6 осіб першими направлено до Чорнобильської зони.
Серед них — Геннадій Валентинович Остапенко, мешканець Нижніх Сірогоз, який раніше брав участь у бойових діях на території республіки Афганістан. У період найвищого рівня радіації (1986 рік) він найтриваліший час (З місяці 16 днів) виконував свої службові обв'язки по ліквідації наслідків у тридцятикілометровій зоні ЧАЕС. Тетяна Андріївна Шевель, мешканка села Партизани, працювала кухарем у м. Чорнобилі в найспекотніші дні 1986 року (травень-вересень). Охорону громадського порядку в Гомельській області (Білорусь), яка теж входила до зони зараження, забезпечував Віктор Вікторович Синявський, житель Нижніх Сірогоз. А взагалі в охороні зараженої території брали участь троє осіб з нашого району. Владислав Матвійович Полівода пропрацював у зоні катастрофи 5 місяців і 2 дні (1987-1988 роки). Були в зоні зараження і працівники санітарно-епідеміологічної станції, і районної шляхової ремонтно-будівельної дільниці, 6 працівників Нижньосірогозького АТП. Всі вони виконали величезний обсяг робіт. Законом України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» було визначено зони відчуження та відселення, з яких, починаючи з 26 квітня 1986 року, евакуйовувалося населення цілими сім'ями. 27 квітня 1986 року з міста Прип'ять, де і знаходиться Чорнобильська АЕС, було евакуйовано сім'ю Анатолія та Тетяни Качкарових з двома неповнолітніми дітьми. На сьогодні на території нашого району проживають 33 особи, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, та 18 дітей, батьки яких є учасниками ліквідації і постраждалі від наслідків аварії.
26 квітня наша країна відзначає Міжнародний День пам'яті жертв радіаційних аварій та катастроф. Пригадуючи ті жахливі весняні дні, ми схиляємо в скорботі голову перед світлою пам'яттю про загиблих, котрі у відсвітах Чорнобиля назавжди ввійшли в безсмертя, і віддаємо данину живим.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |