Якщо фізична особа-підприємець вирішила взяти на роботу найманих працівників, то для отримання довідки про трудові відносини фізичної особи з платником єдиного податку необхідно написати заяву за встановленою формою, де зазначається: прізвище, ім'я, по батькові найманого працівника, його паспортні дані, ідентифікаційний номер та місце проживання.
Довідка має знаходитися на робочому місці платника єдиного податку (найманого працівника, включаючи членів його сім'ї) та пред'являтися працівникам контролюючих органів, які мають відповідні функціональні повноваження для здійснення перевірки.
Пунктом 4 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України від 29.10.99 р. № 599, визначено: якщо платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці, то на кожну особу, яка перебуває з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім'ї, видається довідка про трудові відносини фізичної особи з платником єдиного податку.
В разі збільшення чисельності працівників (відкриття додаткових робочих місць) протягом терміну дії отриманого Свідоцтва платник єдиного податку має здійснити доплату за кожного додатково найманого працівника з розрахунку не менш як за повний місяць з початку діяльності таких працівників.
У разі зменшення чисельності працівників протягом терміну дії отриманого Свідоцтва платник єдиного податку повинен повернути отримані довідки.
У разі встановлення податковими органами неоформленого працівника приватний підприємець повинен сплатити 50% ставки єдиного податку (встановленої для підприємця) не менш як за один повний місяць. Тому навіть якщо «нелегал» працював у підприємця один день, цього достатньо для стягнення місячної суми 50-відсоткової доплати; якщо буде встановлено, що «нелегал» працював не в одному, а в декількох календарних місяцях, доплату буде відповідним чином збільшено; за неведения обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат установлено накладення адміністративного стягнення за статтею 1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КпАП) — попередження або штраф у розмірі від 51 до 136 грн.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |